reklamı kapat

POPÜLER

LG G5 incelemesi

LG-G5-lens

ÇİFT KAMERA FARKI

LG V10 çift ön kamerayla gelmiş ve grup selfie’lerinde geniş açılı kamera sayesinde çok daha rahat fotoğraflar çekilebileceğini göstermişti. Şimdi benzer şekilde LG bir kez daha çift kamera teknolojisini kullanmış ancak bu sefer ön değil arka kamerayı ikili yapmayı tercih etmiş. Bu da daha geniş açılı bir kadrajın daha olduğu anlamına geliyor. Standart kamera 16 megapiksel çözünürlük sunarken, geniş açılı olan 8 megapiksel çözünürlük sağlıyor. Gün ışığında oldukça başarılı kareler çeken arka kamerada standart kadrajdan geniş açılı kadraja tek dokunuşla geçmek mümkün.

LG-G5-camera-UI
Gelişmiş arayüzünü G5’e de taşıyan LG, profesyonel fotoğraf çekimlerinin de önünü açıyor. Düşük ışık koşullarında oldukça iyi kareler yakalayan LG G5, fotoğraf çekimi konusunda bekleneni veriyor. LG G5’in 8 megapiksel çözünürlük sunan ön kamerası da oldukça başarılı performans gösteriyor. Karanlıkta selfie çekmek isteyenler için ekranda beyaz alan oluşturarak doğal ışık etkisi yaratan cihaz, güzelleştirme moduyla da pürüzsüz selfie’ler çekmeyi sağlıyor. Tüm bu özelliklerin yanı sıra kamera çeşitli modlar ve filtrelerle de deneyimi zenginleştiriyor.

Genel olarak baktığımızda LG G5 performans açısından başarılı, tasarım açısından ortalama bir cihaz olmuş. 2.799 TL fiyat etiketiyle kıyasıya rekabete girdiği Samsung Galaxy S7’yle karşılaştırıldığında hem artıları hem de eksileri bulunuyor. Bu noktada LG’nin ne kadar ikna edici olduğu biraz da kullanıcıların kararına kalmış durumda.