reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’dan sevimli asistan robot Otto

Samsung nesnelerin interneti alanında önemli bir adım daha attı. Teknoloji devinin ARTIK programı kapsamında geliştirdiği yeni cihazı, Otto isimli bir kişisel asistan robot.

Tıpkı Amazon Echo gibi kullanıcılara temel bilgi ve bildirimlerde bulunan Otto, haberler, hava durumu, saat ve takip edilmesi gereken aktiviteler konusunda bilgi veriyor. Bu bilgileri duruma göre ön yüzündeki panelden animasyon şeklinde oynatabiliyor. Örneğin “Hava bugün nasıl?” sorusuna yağmur veya güneş animasyonlarıyla cevap veriyor. Oynar başlığa sahip olan Otto ayrıca kafasını sallayarak evet hayır şeklinde cevap verebiliyor. Echo’dan farklı olarak ön yüzünde HD çözünürlüklü bir kameraya sahip olan asistan robot, bu anlamda bir nevi güvenlik kamerası olarak da hizmet sağlıyor.

Otto, akıllı ev sistemleriyle de uyumlu çalışıyor. Samsung’un özellikle bu alanı düşünerek geliştirdiği cihaz, bağlı bulunduğu diğer cihazları yönetme kabiliyetine sahip. Bu sevimli robotun bir diğer yeteneği de dans edip şarkı söylemek.

Samsung’un geliştiriciler konferansında tanıttığı cihaz henüz konsept aşamasında. Yakın zamanda ticari bir ürüne dönüşmesi beklenmeyen cihazın, zamanı geldiğinde çok daha gelişmiş özelliklerle piyasaya çıkması bekleniyor.

Otto sings a song #sdc2016

Nicole Lee (@nicolenerd) tarafından paylaşılan bir video ()