reklamı kapat

POPÜLER

LG Virtoo

LG telefonlar ile Windows 10 PC’ler arasında bağ kuran uygulama

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, telefonları ile Windows 10 PC’ler arasında bağ kuran Virtoo uygulamasını kullanma sundu.

Ortaya çıktığı kadarıyla LG, sessiz sedasız Virtoo isimli Android uygulamasını indirmeye sundu. Android için buradan, Windows 10 içinse buradan elde edilebilen uygulama, yukarıda da dediğimiz gibi firmanın telefonları ile Windows 10 PC’ler arasında bağ kuruyor. Bu sayede telefona gelen mesajlar bilgisayarda görülebiliyor veya Windows 10 PC’lerde telefon üzerinden Android uygulamaları çalıştırılabiliyor. Çağrılara PC üzerinden cevap verilmesine de imkan tanıyan Virtoo, LG’nin her telefonunda çalışmıyor. Burada tam olarak liste verilmiyor ve sadece “bazı telefonlara çalışmayabilir” uyarısı veriliyor. Uygulamanın yine de 2020’de çıkan tüm modellerle uyumlu olduğu düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG telefon pazarında çıkmayı da düşünüyor

Firma gerçekten çok uzun yıllardır telefon pazarında öne çıkamıyor. Firma bu alanda yukarıda gördüğünüz Wing gibi yenilikçi bir cihaza rağmen rekabeti tamamen kaybetmiş durumda. Geçtiğimiz beş yılda telefon bölümü için 4,5 milyar dolar zarar açıklayan firma, bu yüzden resmi olarak pazardan çıkma planları yapıyor. Bu konu henüz resmi olarak açıklanmıyor ancak durum ciddi ciddi bu şekilde olacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin oyun servislerinden Project xCloud