reklamı kapat

POPÜLER

LG W2486L

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:45

Yalnızca 20.5 mm’lik bir kalınlığına sahip olan ekran, 24 inç genişliğinde ve mat malzemeyle işlenmiş. Böylece yansımalardan ve parmak izlerinden de kurtulan ekran, ayrıca çevresini tamamen sarmış ve tüm gövdeye yayılmış olan parlak piyano siyahının arasından da sıyrılarak fark yaratıyor. Sağ alt köşesinde dokunmatik bir tuş takımı bulunan W2486L, görüntü ayarlarını buradaki tuşları kullanarak kolayca yapmanızı sağlıyor. Bu dokunmatik tuş takımı arasında bulunan ‘Smart’ ve ‘Fun’ tuşlarını kullanarak W2486L’nin  kendine has görüntü ve ses özelliklerine ulaşabiliyorsunuz. Bu özellikler arasında bulunan ‘Auto Bright’ özelliği ile W2486L, ekran parlaklığını bulunduğunuz mekandaki ışığı ve ekranda görüntülenmekte olan görüntünün parlaklığını gözeterek hassas bir biçimde ayarlıyor. Cihaz hem enerji tasarrufu sağlıyor, hem de olası göz yorgunluğunuzu en aza indirebiliyor. Fakat bu fonksiyonun görüntü kalitesinde fazla bir fark yaratacağını düşünmeyin.

LED TEKNOLOJİSİ İLE MUHTEŞEM GÖRÜNTÜ KALİTESİ
LED arka aydınlatma teknolojini kullanan W2486L, bu sayede kristal berraklığında bir görüntü kalitesi sunuyor. Full HD görüntü kalitesine verdiği destek ve yalnızca 2 milisaniyelik tepki süresinin yanında elbette sahip olduğu tam 2.000.000:1 kontrast oranıyla oyunlarda ve Blu-ray filmlerde sergilediği performansa hayran kalacağınızı düşündüğümüz cihaz, iki adet de HDMI bağlantısına sahip. Bu bağlantıları kullanarak aynı anda hem DVD veya Blu-ray cihazınızı, hem de konsolunuzu W2486L’ye bağlayabilir, bu sayede istediğiniz keyfi istediğiniz an yaşayabilirsiniz. LED arka aydınlatmaya sahip olmasıyla ciddi anlamda enerji tasarrufu da sağlayan cihaz, normal CCFL monitörlerden yaklaşık olarak yüzde 40 oranında daha az enerji tüketmesiyle çevrecilerin yoğun ilgisine maruz kalabilir diye düşünüyoruz. W2486L ile ilgili bölümün sonuna gelirken hakkında bahsetmemiz gereken son detay, üzerinde herhangi bir hoparlör bulundurmuyor olması. Hemen üzülmeyin. Arkasında bir kulaklık çıkışına yer verilmiş olan W2486L’nın, bu bağlantısını kullanarak sesi bir kulaklığa aktarabileceğiniz gibi, harici bir hoparlöre de aktarabilirsiniz.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
LED arka aydınlatması ile üstün görüntü kalitesi, mega kontrast oranının sahibi, Full HD desteği, şık tasarımı, 2 HDMI bağlantısı sunması.

EKSİLER
Yüksek fiyatı, Türkçe menü desteği olmaması.

SONUÇ
LED arka aydınlatması, şık tasarımı, 2.000.000:1 kontrast oranı, Full HD desteği, 20.5 mm’lik ekran inceliği ve zarif duruşuyla fazlasıyla başarılı bir monitör olduğunu söyleyebileceğimiz cihazın, bizce kullanıcıları ikiye bölecek olan kriteri fiyatı.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ekran Büyüklüğü
• 24 inç ekran

Çözünürlük
• 1920×1080

Tepki Süresi
• 2 ms

Parlaklık
• 250 cd

Kontrast
• 2.000.000:1

Bağlantılar
• HDMI (2 adet), DVI-D, VGA, kulaklık

Kulaklık Girişi
• Var

Boyutlar
• 577 x 439 x 198 mm

Ağırlık
• 4.7 kilogram