reklamı kapat

POPÜLER

Fiat Strada

Makyajla çok daha ilgi çekici; karşınızda yeni Fiat Strada pickup

Brezilya gibi Güney Amerika ülkelerinde markasını temsil edecek olan yen Fiat Strada, pickup pazarındaki dinamikleriyle ihtiyaçları karşılacak.

Fullback ile Avrupa pickup pazarında aradığını bulamayan Fiat, Güney Amerika içinse nispeten daha istikrarlı bir tabloya sahip. Uzun süredir pazarda sunulan Strada modeli, bu yıl piyasaya sürülmesinden önce makyajlı versiyonu üzerinden karşımıza çıkarıldı. Dünyanın dört kapılı ve beş kişilik oturma alanına sahip ilk kompakt kamyoneti olarak satılan Strada, yerini aldığı modele oranla çok daha dikkat çekici çizgilere sahip. Ön ızgara yer alan büyük “FIAT” yazısı başta olmak üzere LED farlar ve petek tipi hava girişine sahip yeni bir tampon dikkat çeken parçalar arasında. Arka stoplarda da ufak revizyonların yapıldığı Fiat Strada modelinin elini güçlendirdiğini söylemek mümkün.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Fiat Strada hakkında öne çıkan parçalar

Şimdilik çok fazla teknik verisi paylaşılmayan modelle ilgili yine de potansiyel alıcıların ilgisini çekecek bazı parçaları görebiliyoruz. 24 derecelik yaklaşma açısına sahip olan aracın tek kabinli versiyonun 1.354 litrelik bagaj hacmi olduğunu görüyoruz. Bu da sınıfında en iyi değer olduğu anlamına geliyor. Çift kabinde ise 844 litrelik kullanım alanı olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Yapılan makyaj güncellemeleri kabinde devam ediyor. Küçük bir dijital ekrana sahip modern bir gösterge panelinin öne çıkan Starada’da Android Auto ve Apple CarPlay uyumluluğuna sahip 7 inçlik bir Uconnect bilgi eğlence sistemi de karşımıza çıkıyor. Ayrıca yeni metalik döşeme ve koltuklar da fark yaratıyor. Strada’nın kaputunun altında ise iki farklı motorun sunulması bekleniyor. Giriş seviyesinde 88 beygir güç ve 123 Nm tork üreten 1,4 litrelik motor ön plana çıkıyor. 109 beygir güç ve 139 Nm tork üreten 1,3 litrelik üst seçeceğin de masada göründüğünü söyleyebiliriz. Strada önümüzdeki günlerde tekrar karşımızda olacak.

İlginizi çekebilir

Yenilikleriyle premium sınıfa meydan okuyan Volkswagen Touareg