reklamı kapat

POPÜLER

Oculus Quest 2

Mark Zuckerberg’den Quest Pro hakkında açıklama

Facebook Başkan Yardımcısı Andrew Bosworth ve John Carmack, Quest Pro VR gözlüğünün yolda olduğunu belirtmişti. Bu açıklamaların üzerinden çok geçmeden Facebook CEO’su Mark Zuckerberg de teknoloji dünyasının merakla beklediği yeni VR gözlüğüyle ilgili açıklamada bulundu.

Quest Pro modelinin yolda olduğun onaylayan Zuckerberg, gözlükle ilgili çalışmaların sürdürdüğünü ifade etti. Gözlüğün üst düzey bir sanal gerçeklik deneyimi sunacağını söyleyen Zuckerberg, yeni cihazın oyunlar haricindeki kullanım için ekstra sensörlere sahip olacağını dile getirdi. Zuckerberg gözlükte yer alacağı söylenen sensörleri henüz açıklamasa da kaynaklar gözlükte göz ve yüz izleme teknolojilerinin olabileceğini belirtiyor. Göz izleme ile Quest Pro’nun kullanıcılara bilgisayarda bakılan bir nesneyi söyleyeceği dile getiriliyor. Bu sayede yeni VR etkileşimlerinin oluşturulabileceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Quesì Pro ne zaman satışa sunulacak?

Yüz izlemenin kullanıcıların ağız hareketlerini takip ederek daha iyi bir sanal sohbet yapılabileceği ifade ediliyor. Quest Pro ile ilgili bilgiler gelse de şirket bu gözlüğü hemen piyasaya sürmeye hazır değil. Quest 2 modeliyle yüksek satış başarısına ulaşan Facebook’un yeni gözlüğünü en erken önümüzdeki yıl satışa sunması bekleniyor.

Haberde kullanılan görsel Quest 2’ye aittir

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı