reklamı kapat

POPÜLER

Martin Scorsese 20 yıllık rüya projesi Silence ile geri dönüyor

Ünlü yönetmen Martin Scorsese‘in 20 yıldır planladığı filmi Silence bu yılki Oscar yarışına dahil olmaya hazırlanıyor.

Goodfellas, Taxi Driver, The Departed, Shutter Island ve The Wolf of Wall Street gibi filmleriyle tanıdığımız Martin Scorsese, Silence ile sinemaya dönüyor. Scorsese’nin kendini adadığı projesi olarak tanımlanabilecek olan Silence’ı sonunda sinemaya uyarlandı. Liam Neeson, Andrew Garfield ve Adam Driver gibi isimlerin rol aldığı film Shūsaku Endō‘nun kaleme aldığı aynı isimli romana dayanıyor. Burada bizlerin İsa’nın Askerleri ismiyle bildiğimiz tarikatın Japonya’da karşılaştığı şiddet ve zorluklar konu ediliyor. Üyeleri Cizvitler olarak adlandırılan tarikat genel olarak eğitim kurumları açma ve misyonerlik alanlarına yoğunlaşmalarıyla tanınıyor.

Paramount Pictures‘ın açıklamasına göre Silence filmi önce 23 Aralık‘ta kısıtlı gösterimle izleyici karşısına çıkacak. Böylece 89. Oscar Ödülleri‘ne başvurma hakkı kazanacak. Ardından Amerika’da Ocak 2017‘de tam anlamıyla gösterime başlayacak. Şimdilik filmin ülkemizde ne zaman vizyona gireceğiyse belli değil.

Efsane yönetmen Martin Scorsese 12 defa aday gösterilmenin ardından The Departed filmiyle En İyi Yönetmen Oscar’ına layık görülmüştü. Silence’ın Oscar adaylığı kazanıp kazanmayacağınıysa zaman gösterecek.