reklamı kapat

POPÜLER

Martin Scorsese’in 20 yıllık projesi Silence’dan ilk fragman [Video]

Martin Scorsese‘in rüya projesi Silence‘ı 20 yıllık çalışmanın ardından bu yıl izleyicilerle buluşturacağı bir süre önce ortaya çıkmıştı. Şimdi filmden ilk tanıtım izleyicilerle paylaşıldı.

Scorsese’in bu son projesi Shūsaku Endō‘nun kaleme aldığı aynı isimli romana dayanıyor. İsa’nın Askerleri ismiyle bildiğimiz bir tarikatın üyeleri Japonya‘da zorlu bir göreve çıkıyor. Ancak karşılaştıkları bu yeni düzen ve maruz kaldıkları şiddet karşısında şaşkına dönüyorlar. Bir noktadan sonra ettikleri duaların boşa gittiğini düşünmeye başlıyorlar.

Konusuyla ilgi uyandıran yapımın başrollerini Liam Neeson, Andrew Garfield ve Adam Driver paylaşıyor. Onlara Tadanobu Asano, Issey Ogata, Ciaran Hinds, Yosuke Kubozuka ile Yoshi Oida gibi isimler eşlik ediyor.

12 kez Oscar ödülüne aday gösterilen ve ödülü The Departed filmiyle kazanan Martin Scorsese bu yılki büyük yarışa Silence ile dahil olacak. Film önce 23 Aralık‘ta kısıtlı bir şekilde gösterime başlayacak ve Oscar’a başvurma hakkı kazanacak. Ardından Amerika’da Ocak 2017‘den itibaren tam anlamıyla vizyona girecek. Şimdilik yapımın Türkiye’deki gösterim tarihi ise belli değil.