reklamı kapat

POPÜLER

Yağmur ormanları kadar vahşi: 2017 Jeep Compass

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen New York Otomobil Fuarı‘nda büyük beklentilere rağmen yüzünü göstermeyen Jepp Compass sonunda resmi olarak ortaya çıktı.

2016 New York Fuarı’nda otoritelerin tanıtılmasını beklediği Compass, Brezilya’nın Goiana-Pernambuco bölgesinde yüzünü gösterdi. Jeep’in C segment SUV ligi temsilcisi Compass yeni görünümüne kavuştu. Renegade ile Cherooke arasında yer alan Compass, Jeep’in geleneksel tasarımıyla birlikte günümüz teknolojisinin birlikteliğini temsil ediyor.

Markanın küçük segment SUV temsilcisi Renegade‘in platformu üzerinden geliştirilen yeni Compass tasarım hatları ile Jeep’in yeni nesil yüzünü yansıtıyor. Aracın iç tasarım hatları ise Renegade’den çok Grand Cherooke’yi andırırken, multimedya sistemine erişim sağlayan dokunmatik ekranın büyüklüğü 8.4 inç olarak belirleniyor. Compass’ta önden çekiş ve 4×4 olmak üzere iki farklı sürüş platformu sunulması bekleniyor. Küçük bir ihtimal olsa da; 9 ileri otomatik şanzıman ile birlikte manuel şanzımanın da opsiyon seçenekleri arasında kendine yer bulması mümkün. Küresel satışa çıkacak olan Compass’ta 17 farklı motor seçeneği sunulabileceği bilgileri mevcut.

jeepcompass20173
Compass için kesin gözü ile bakılan motor seçenekleri ise 170 beygir güce sahip 2.0 litre‘lik dizel ve 2.4 litre‘lik Turbo üniteler. Markanın diğer modellerinde olduğu gibi Compass’ta da Trailhawk versiyonu tepe donanım olarak sunulacak. Jeep, Compass’ı Kasım 2016‘da düzenlecek olan Los Angeles Otomobil Fuarı‘nda otomotiv tutkunları ile bir araya getirecek. Fiyatı ile alakalı henüz belirli bir fiyat aralığı olmayan yeni Compass’ın 2017‘nin ilk çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.