reklamı kapat

POPÜLER

Marvel, DC, Netflix, Apple ve fazlası; film ile dizi dünyasından son gelişmeler bir arada

Film ile dizi dünyasında çok sayıda önemli gelişme oluyor. San Diego Comic-Con kapsamında ve dışında Marvel başta olmak üzere büyük duyurular yapıldı.

Film ile dizi dünyasının son 24 saat içerisindeki en büyük duyuruları kesinlikle Marvel tarafından geldi. Yeni bir dönem için büyük planlar yapan firma, “Marvel Sinematik Evreni” 5. ve 6. aşama hakkında birçok bilgi verdi ve bazı fragmanlar yayınladı. Buna göre firma 5. aşamayı Ant-Man & The Wasp: Quantumania (2023) ile başlatacak ve Thunderbolts (2024) filmiyle bitirecek. Bu arada Secret Invasion (2023), Guardians of the Galaxy Vol. 3 (2023), The Marvels (2023), Echo (2023) ve Loki (2023) için ikinci sezon karşımıza çıkacak. Aynı zamanda Ironheart (2023), Agathe: Coven of Chaos (2023), Anthony Mackie’nin başrolde olduğu Captain America: New World Order (2024) ve Charlie Cox’un başrolde olduğu Daredevil: Born Again (2024) da ekranlara gelecek.

4. aşamayı yakında ekranlara gelecek Black Panther: Wakanda Forever ile bitireceklerini aktaran Marvel, yukarıdaki 5. aşama içerikleri sonrasında 6. aşamayı 2024 Kasım ayında çıkacak Fantastic Four filmi ile başlatacak. 6. aşama kapsamında 2025 Mayıs ayında Avengers: The Kang Dynasty, 7 Kasım 2025 tarihinde ise Avengers: Secret Wars yayınlanacak. Evet, 2025 yılında iki farklı Avengers filmi gösterilecek. Bu birçok konuyu netleştirecek 2025 yılındaki yapımlar, yapılan açıklamaya göre “Multiverse” dönemini kapatacak. (Not: Firmanın yeni içerikleri için paylaştığı posterleri ve logo tasarımlarını en üstteki galeride görebilirsiniz)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel’dan yakında ekranlara gelecek (Birçok içerik önce sinema daha sonra Türkiye’de de açık olan Disney+ servisinde olacak) film ile dizi içerikleri için paylaşılan taze fragmanlar ise şunlar oldu:

Bu arada rakipler de boş durmuyor. Bunlardan birisi olan DC, yakında vizyona girecek yeni filmlerinden aşağıdaki fragmanları paylaştı:

Netflix ile DC’nin ortak işin olan ve çok merak edilen The Sandman hakkında Netflix Türkiye tarafından şu açıklama yapılıyor: “Gözlerimizi kapatıp uykuya daldığımızda bizi bambaşka bir dünya bekler. Rüyalar Âlemi denen bu yerde Düşler Lordu Sandman (Tom Sturridge), en derindeki tüm korkularımızı ve fantezilerimizi şekillendirir.

Ancak Düş beklenmedik şekilde yakalanıp yüz yıl boyunca tutsak edilince, yokluğu hem rüyalar âlemini hem de gerçek dünyayı sonsuza dek değiştirecek bir dizi olayı tetikler. Düş, düzeni yeniden sağlamak için farklı dünyalarda ve zamanlarda seyahat ederek sonsuz varlığı sırasında yaptığı hataları telafi etmeye çalışır.

Bu yolculuk sırasında hem eski dost ve düşmanlarıyla tekrar karşılaşır hem de kozmik ve insani yeni varlıklarla tanışır. Neil Gaiman tarafından yazılan ödüllü popüler DC çizgi romanından uyarlanan The Sandman, ana karakter Düş’ün yaşadığı maceraları konu alan on destansı bölümde, kusursuzca iç içe geçen mitoloji ile karanlık fantastik öğelerin karakter odaklı, zengin bir harmanını sunuyor.”

DC’den gelecek diğer filmlerden gelen taze videolar:

Bu arada Apple da boş durmuyor. Firma Apple TV+ servisinin çıkış dizisi See’nin final sezonundan aşağıdaki paylaşımı yaptı. Jason Momoa’nın başrolde olduğu dizi 26 Ağustos tarihinde çıkacak.

Bu arada dün de çok dikkat çeken Jonh Wick 4 için ilk fragman gelmişti:

Ayrıca kaçıranlar yeni The Lord of the Rings ve Game of Thrones bağlantılı House Of Dragon dizilerinin resmi fragmanlarını da aşağıda izleyebilirsiniz:

The Walking Dead dizisinin son sezon fragmanını hemen aşağıda izleyebilirsiniz: 


Marvel ve fazlasından gelen bu içerikler yanında bu da ilginizi çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan inanılmaz televizyon: C Seed N1