reklamı kapat

POPÜLER

Spotify Miniplayer

Masaüstü sürümleri için sonunda dedirten “Spotify Miniplayer” duyuruldu

 - Güncelleme: 21 Mart 2024 15:54

Çevrimiçi müzik pazarının en büyük ismi konumunda kalmayı sürdüren Spotify masaüstü uygulamasında bir “miniplayer” sunmaya başlıyor.

Güncelleme 15:54: “Sistem mini oynatıcı adı altında Türkiye’de de aktif edilmeye başlandı.”

Masaüstü sürümleri için hazırlanan ve gerçek anlamda “sonunda” dedirten Spotify Miniplayer, şu aşamada sadece ücretli abonelere (Premium) açık durumda. Kişilerin müzikleri ve podcast’leri ufak bir pencere halinde kontrol etmesine imkan tanıyan ve şimdiye kadar sunulmamış olması gerçekten kızdıran özellik, henüz herkese açılmış değil yani Premium kullanıcılara da yavaş yavaş gönderiliyor. Aktif edildiği zaman ana uygulamanın sağ köşesine yerleştirilen butondan açılabilecek “Miniplayer”, şu an yukarıda görebileceğiniz iki farklı pencere formunda sunuluyor. Bundan önce ise video tarafında atılan adım ses getirmişti. Kaçıranlar için Spotify geçtiğimiz hafta mobil ve masaüstü uygulamalarına müzik videoları eklemeye başladı. Bu altyapı beta olarak şimdilik sadece Brezilya, Kolombiya, Almanya, Endonezya, İtalya, Kenya, Hollanda, Polonya, Filipinler, İsveç ve Birleşik Krallık’ta sunuluyor, sürece daha sonra Türkiye dahil birçok pazarın eklenmesi bekleniyor. Müzik videoları ile normal şarkılar arasında hızlı bir geçiş sunan firma, şu aşamada her müziğin klibini sunmuyor ancak kataloğun hızlı şekilde büyütüleceği açıklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify bundan önce ise garip bir “Şarkı Falı” isimli özellikle gündeme gelmişti. İngilizce “Song Psychic” olarak geçen bu mobile özel garip özellik, kullanıcıların sorularına müzikler ile cevap verilmesi üzerine kuruluyor. İsterseniz sizin yerinize ilginç sorular da üretebilen sistem (Türkçe desteği de var), ilk açıldığı zaman kişilere hangi sorular hakkında cevap almak istediğini soruyor ve ona göre farklı şarkılar ile cevaplar üretiyor.

Spotify gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri