reklamı kapat

POPÜLER

Meitu ile selfie’lere profesyonel dokunuş

Piyasada sosyal medyaya yüklediğimiz fotoğraflarda olduğumuzdan farklı görünmemize olanak sağlayan birçok uygulama yer alıyor. Ancak Çinliler tarafından geliştiren Meitu son zamanlarda öne çıkmayı başardı.

Aslen 2008 yılında piyasaya sürülen Meitu, Çin‘de oldukça uzun bir süredir yoğun olarak kullanılıyor. Büyük beğeni toplayan bu uygulama şimdi uluslararası piyasalara da açılıyor. Meitu’yu kısaca tanımlamak için “Selfie’lerin Photoshop’u” tabirini kullanabiliriz çünkü uygulama kullanıcılara her türlü seçeneği sunuyor. Ev rahatlığında çekip, paylaşmayı asla düşünmeyeceğiniz bir fotoğrafı bile Instagram‘a yüklenebilecek hale getirmeyi başarıyor. Uygulamada isterseniz fotoğrafınızda kendinizi güzelleştirebilir, yüz lekelerinizi silebilir, belli bölgeleri aydınlatabilir hatta yüz yapınızı bile değiştirebilirsiniz. Tabii ki Meitu’nun sunduğu seçenekler bunlarla sınırlı kalmıyor. Eğer daha gerçek dışı değişimler yapmak isterseniz fotoğrafları animasyon tarzına dönüştüren bir özellik de mevcut. Buradaki seçenekler sayesinde kendinizi bir melek, peri ya da deniz kızına dönüştürebilirsiniz.

Asya’da 450 milyon kullanıcının sadece ayda 6 milyar fotoğraf düzenlediği bu uygulamaya aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.