reklamı kapat

POPÜLER

Ressence

Mekanik kol saatlerinin geleceği: Ressence [Video]

Hem çağa uygun bir saat kullanmak istiyor hem de eski usül mekanik kol saatlerinden vazgeçemiyorsanız henüz konsept tasarım aşamasında olan Ressence size hitap ediyor olabilir.

Gelişen teknolojiyle birlikte akıllı saatler giderek yaygınlaşıyor. Telefonlarımızla bağlantılı çalışan bu cihazlar gündelik yaşamda ciddi kolaylıklar sağlasa da kimi zaman eski alışkanlıklardan vazgeçmek pek kolay olmuyor. Öte yandan mekanik saatlerin kullanıcısına ayrı bir haz verdiğini de göz ardı etmemek gerekiyor. Type 2 e-Crown Concept olarak adlandırılan çalışma mekanik saatleri daha akıllı hale getiriyor.

Nest’in kurucularından biri olan Tony Fadell tarafından tasarlanan saati sadece kutudan çıkarttığınızda kurmanız yeterli oluyor. Gerekli ayarlamaları yapıp, telefonunuza indirdiğiniz uygulamayla eş zamanlıyorsunuz. Bu noktadan sonra gerekli tüm değişimler telefonunuzdan alınan bilgiyle otomatik olarak yapılıyor. Örneğin başka bir ülkeye gittiniz. Kolunuzdaki saati bölgesel saate göre ayarlamanıza gerek kalmıyor. Otomatik yapılan değişimlerden biri de yaz saati uygulaması. Zamanı geldiğinde saatinizin bir saat ileri veya geri alındığını görüyorsunuz. Olur da tüm bunlar otomatik olmasın isterseniz, manuel ayarlama da yapabiliyorsunuz. Pil ise asla sorun olmuyor. Saat hem kinetik hem de güneş enerjisi kullanıyor. Olur da şarjınız yüzde 50’nin altına düşerse otomatik olarak güneş enerjisi devreye giriyor ve pil doldurulmaya başlanıyor.

Ressence tarafından tanıtılan Type 2 e-Crown Concept henüz tasarım aşamasında. Bu sebeple saatin satış fiyatı belli değil. Üretim aşamasına 2018’in sonunda geçileceği tahmin ediliyor.

Video