reklamı kapat

POPÜLER

Yeni iPad mini için iPad Pro tarzı tasarım ortaya çıktı

Merak edilen iPad mini 6 için ekran boyutu netlik kazandı

Teknoloji devi Apple, yeni nesil iPad mini 6 üzerinde çalışıyor. Bu yeni model için sağlam bir kaynaktan ekran boyutu netlik kazandı.

Yeni nesil iPad mini modeli iPad mini 6 için kısa süre önce 12,9 inç iPad Pro gibi mini-LED ekran üzerine kurulacak açıklaması yapılmıştı. Daha sonra ise bunun söz konusu olmadığı aktarıldı.

Şimdi ise daha önce 8,5 inç ila 9 inç arasında bir LCD ekrana sahip olacağı iddia edilen tabletin, direkt olarak 8,5 inç ekran ile tasarlandığı ortaya çıktı. Bu bilgi ekran konusunda en sağlam isimlerden Ross Young’dan geliyor. Bu açıdan boyut yüzde 100’e yakın olarak netlik kazandı.

7,9 inç’ten 8,5 inç ekrana çıkan model, bunu ön kısımdan kaldırılan Touch ID sensörü ve inceltilen çerçeveler ile ana boyutu artırmadan sunuyor. Daha önce de söylediğimiz gibi iPad mini’nin kendisine has bir kitlesi bulunuyor. Çoğu kişi, özellikle de eli büyük olan kişiler iPad mini modelini tek elde yönetebildiği için oldukça seviyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil iPad mini, iPad mini 6 için başka neler biliyoruz?

Bildiğimiz kadarıyla tablet gücünü Apple’ın 5 nm A15 Bionic işlemcisinden alacak.  Bünyesinde şarj ve bağlantı için yeni nesil diğer iPad’ler gibi USB-C portu olacak bilgisi verilen tablet, manyetik Smart Connector bağlantısını da taşıyacak.

Tabletin üstte yer alan güç butonuna entegre Touch ID taşıyacağı da yeni gelen bilgiler arasında yer alıyor. Biliyorsunuz güç tuşuna entegre Touch ID yeni nesil iPad Air’de yer alıyor ve genel olarak beğeniliyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept telefon modeli