reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

OLED ekranlı ilk iPad Pro için tarih netlik kazandı

Teknoloji devi Apple yeni iPad modelleri üzerinde çalışıyor ve yeni iPad’lerin en önemli özellikleri ise OLED ekranlar olacak.

Advertisement

Apple, artık biliyorsunuz iPad tarafında OLED ekran kullanmıyor. Yeni Pro’larda mini-LED temelli LCD ekran tercih eden firma, gelecekte bunu değiştirecek ve OLED kullanmaya başlayacak.

Daha önce Apple’dan 2022 yılında 10,9 inç OLED ekranlı iPad Air gelecek bilgisi verilmişti. Firmanın Pro’lara OLED getirmesi ise 2023 yılında olacak denilmişti.

Yeni yayımlanan sağlam bir rapora göreyse Pro tarafında OLED kullanımı gerçekten 2023 yılında olacak. Firmanın bu konudaki planlarını uzun vadeli olarak netleştirdiği aktarılıyor. iPad Air için de halen 2022 tarihi veriliyor.

Daha önce de söylediği gibi OLED ekranlı tüm iPad’lerin 120 Hz yenileme hızı sunacağına kesin gözüyle bakılıyor. Firma şu an sadece Pro’larda 120 Hz ekran kullanıyor ancak orada da LCD panel yer alıyor.

Apple’ın 2023 yılında 120 Hz üstüne çıkma ihtimali de bulunuyor. iPad tarafında uzun zamandır 120 Hz ekran kullanan ve bu konuda öncü olan firma, OLED ekranlı Pro’larda tam 240 Hz yenileme hızına çıkış yapabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OLED iPad modelleri merak ediliyor

Bu arada Apple’ın Pro tarafta ekran boyutunu büyütmek istediği de geçtiğimiz ay ortaya çıkmıştı. Firma biliyorsunuz şu an maksimum 12,9 inç ekran boyutu sunuyor. Bu boyut bile birçok kişiye fazlasıyla büyük geliyor.

Ancak firma gelecekte karşımıza 14 inç hatta 16 inç iPad’ler ile çıkmak istiyor. Apple’ın bu konuda özellikle çizim ile uğraşan tasarımcıları ve fotoğrafçıları çok sevindirmesi bekleniyor. Onun haricinde 12,9 inç üstü ekran çok kısıtlı bir kesime hitap ediyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın