reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

OLED ekranlı yeni iPad modelleri için olası tarihler verildi

Teknoloji devi Apple yeni iPad modelleri üzerinde çalışıyor. Yeni iPad’lerin en önemli özellikleri ise OLED ekranlar olacak. Peki bu modeller ne zaman gelecek?

Apple, iPad tarafında OLED ekran kullanmıyor. Yeni Pro’larda mini-LED temelli LCD ekran tercih eden firma, gelecekte ise bunu değiştirecek.

Gelen son bilgilere göre Apple’dan 2022 yılında 10,9 inç OLED ekranlı iPad Air gelecek. Firmanın Pro’lara OLED getirmesi ise 2023 yılında olacak.

OLED ekranlı tüm iPad’lerin 120 Hz yenileme hızı sunacağına kesin gözüyle bakılıyor. Biliyorsunuz firma şu an sadece Pro’larda 120 Hz ekran kullanıyor ancak orada da LCD panel yer alıyor.

Olasılık dahilinde olan LTPO + OLED + 120 Hz kombinasyonu, gelecek iPad’lerin hiç olmadığı kadar akıcı ve keyifli bir görüntü deneyimi sunacağını gösteriyor.

Bu arada Apple’ın Pro tarafta ekran boyutunu büyütmek istediği de biliniyor. Firma şu an maksimum 12,9 inç ekran boyutu sunuyor. Bu gelecekte iPad’ler 14 inç hatta 16 inç seviyesine çıkabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OLED iPad modelleri merak edilirken, bugün bir de AirPods Pro 2 detayı gündemdeydi

Ancak Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre en çok merak edilenlerden AirPods Pro 2, net olarak 2022’de gelecek. Yine Kuo’ya göre kablosuz kulaklık “yenilikçi bir deneyim” sunacak. Bundan kasıt ürün ile sunulacak yeni imkanlar olacak.

AirPods Pro 2, yüzde 99 ihtimalle Apple’ın sağlık ölçümü ve yerleşik olarak aktivite takibi yapabilecek ilk kablosuz kulaklığı olacak.

Yeni kulaklık herhangi bir ekstra ürüne ihtiyaç olmadan birçok veriyi kayıt altına alacak gibi görünüyor. Örneğin kulaktan sürekli olarak nabız ölçümü yapılabilir. Bu cihaz aynı zamanda birçok spor verisini de kayıt altına alabilir.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın