reklamı kapat

POPÜLER

Merakla beklenen elektrikli otomobile Transformers engeli

20 Ekim 2016

LeEco, elektrikli otomobili LeSEE Pro‘nun tanıtım etkinliğinin heyecanını yaşarken kötü haber ünlü yönetmen Michael Bay‘den geldi.

Çin merkezli teknoloji üreticisi LeEco son birkaç yıldır tamamen elektrikli ve otonom sürüş özelliğine sahip sport model otomobilinin heyacanını yaşıyor. Kendi markaları altında yaptıkları çalışmalar dışında Amerikan üretici Faraday Future ile de ortak geliştirmelerde bulunan marka elektrikli otomobil sınıfında geldikleri noktayı tanıtmanın heyacanı içerisindeydi. Bu ifadeyi kullanmamızın nedeni ise gerçekleştirilecek tanıtım etkinliğinin sekteye uğraması.

leseepro3
Geçtiğimiz gün kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanan LeSEE Pro modelinin resmi tanıtım etkinliği ünlü yönetmen Michael Bay yüzünden ertelendi. Tanıtım sürecinden evvel otomobili Transformers serisinin beşinci filmi için alan Michael Bay, çekimlerin İngiltere ayağında yaşadığı büyük kaza ile aracın tanıtımının ertelenmesine neden oldu. Gerçekleşen kazanın boyutları ile ilgili net bir açıklama yapılmasa da onarım için yeterli süre olmadığının belirtilmesi oldukça ciddi olduğunun bir belirtisi olarak kabul ediliyor. LeEco’nun başkanı Jia Yueting açıklamalarının ardından aracın Beijing Otomobil Fuarı‘nda tanıtılan farklı bir versiyonu, basın mensuplarının fotoğraf çekimi yapabilmesi için gösterime açıldı. LeEco’nun elektrikli canavarının ne zaman satışa çıkacağı ile ilgili detaylı açıklama yapmayan Yueting, stratejik ortakları Faraday Future‘ın elektrikli modelinin 2017 CES kapsamında tanıtılacağını duyurdu.

YORUMLAR