reklamı kapat

POPÜLER

Office 2019

Merakla beklenen Microsoft Office 2019 hakkında son detaylar

Microsoft, yeni Office sürümüyle ilgili detayları paylaştı. Merakla beklenen Office 2019 ile bilgileri açıklayan Microsoft, OneNote’un masaüstü uygulamasını Office 2019’da sunmayacak.

OneNote, istenilen her şeyi cihazlarınız üzerinde yakalamayı ve düzenlemeyi sağlayan bir dijital not defteri olarak karşımıza çıkmıştı. Kullanıcıların not almalarına imkan tanıyan uygulama, sınıf ve toplantı notlarınızı izlemeye de yardımcı oluyor. Microsoft, OneNot 2016 kullanıcılarını ise unutmayacağını ve 20 Ekim 2020 yılına kadar bu uygulamaya güncelleme sunacağını sözünü verdi.

Geçtiğimiz yılın ekim ayında duyurulan Office 2019’un yalnızca Windows 10’lu cihazlarda çalışacağı ortaya çıkmıştı. Windows 7 ve Windows 8.1 yüklü bilgisayarlara Office 2019 desteğinin ilerleyen yıllarda gelecek güncellemeyle sunulacağı belirtilmişti. PowerPoint 2019 ile birlikte baskıya göre kalınlığın artması özelliği eklenecek. Yeni animasyon eteklerinin de Powerpoint’e geleceği ifade edilmişti. Yeni formül işleme özelliğinin de Excel’e geleceği belirtiliyor. Word’e ne gibi yeniliklerin geleceği ise henüz bilinmiyor.

Office 2019 ne zaman indirmeye sunulacak?

Uygulamaların Windows sürümü haricinde Mac sürümünün de yolda olduğunu belirtmekte yarar var. yeni Office’in bu yılın ikinci yarısında indirmeye sunulması bekleniyor.

İlginizi çekebilir