reklamı kapat

POPÜLER

Photo Studio AR
Photo Studio AR
Photo Studio AR
Photo Studio AR
Photo Studio AR
Photo Studio AR
Photo Studio AR
Photo Studio AR

Sanal modellerle gerçek dünyada çekim yapabileceğiniz ilginç uygulama [Video]

Fotoğraf çekimleri için hazırlanmış binlerce uygulama bulunuyor. Bunların arasından sıyrılmayı başaran yeni uygulama Photo Studio AR, sanal modellerle gerçek dünyada çekim yapabilmenin önünü aralıyor.

iOS ve Android cihazlar için hazırlanan Photo Studio AR, isminde de geçtiği üzere bir artırılmış gerçeklik uygulaması. Iron Man, Avengers 2, Terminator Salvation ve Man of Steel gibi filmlerin özel efekt bölümlerinde çalışmış Raffael Dickreuter‘ın arkasında olduğu uygulama, ilginç bir kullanım yapısı sunuyor. Uygulamanın artırılmış gerçeklik altyapısı sayesinde kişiler sanal modelleri örneğin evlerinin salonlarına konumlandırabiliyor. Buna ek olarak ışık ve kamera gibi objeleri de yerleştirmenize imkan tanıyan uygulama, burada gerçek insanlardan taranmış modeller kullanıyor. Bu uygulamanın temelinde ise esas olarak eğitim yatıyor. Photo Studio AR ile daha önce hiç model ile çekim yapmamış kişilerin ışık kurulumlarını öğrenmesi ve kendini geliştirmesi hedefleniyor. Bunu olabilecek en gerçekçi şekilde sunan uygulama, doğru kullanılması halinde çok faydalı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Photo Studio AR, artırılmış gerçekliğin en güzel örneklerinden

İsteğe bağlı olarak bir masa üzerinde de (Model ve ekipmanlar) kullanılabilen uygulama, sanaldaki doğal şartlara müdahale etmenize de imkan tanıyor. Yani güneşin açısı değiştirilebiliyor ya da ortama kar ile yağmur yağdırabiliyor. Hem kadın hem de erkek modellerin yer aldığı uygulama, harici model ve kıyafetleri de uygulama içi satın alma seçeneği olarak sunuyor. Uygulamanın kendi fiyatı ise iOS için 45 TL, Android için 40 TL seviyesinde karşımıza çıkıyor.

Video