reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes EQB

Mercedes EQB yurt dışı fiyatı açıklandı

Tasarım dinamiklerini içten yanmalı versiyonla paylaşan Mercedes EQB, Almanya merkezli olarak ön sipariş sürecine resmen alındı.

Mercedes’in elektrikli EQ ürün gamına nisan ayında eklediği EQB, içten yanmalı versiyonla birebir şekilde sürdürülen tasarım karakteriyle yollara çıkmaya hazırlanıyor. Tanıtımın üzerinden geçen zaman diliminin ardından üretim aşamalarına da hız kesmeden geçilen model, ilk kullanıcılarıyla buluşmak için artık hazır. Almanya ve Avrupa merkezli olarak satışlarına başlanacak olan Mercedes EQB için bu kapsamda yurt dışı fiyatları da masada. EQB 300 4Matic üzerinden kabulüne başlanan siparişler, 55.311 euroluk başlangıç fiyatıyla meraklılarını bekliyor olacak. Bu fiyatların rakip niteliğindeki isimlere göre önemli oranda daha pahalı oluşu da dikkat çekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes EQB teknik özellikleri

EQB’nin dört tekerlekten çekişli versiyonu için açıklanan 55 bin euroluk fiyat, Audi Q4 e-tron’un aynı altyapı niteliğini taşıyan versiyona göre yaklaşık 4 bin euro daha pahalı konumda. Daha üst segmentte konumlanan Ford Mustang Mach-E’nin arkadan itişli giriş seviyesi versiyonunun 52 bin euroluk başlangıç fiyatın sahip olması da bu kapsamda dikkat çekiyor. Segmentin referanslarından birisi olan Tesla Model Y Long Range ise Almanya’da 56.990 euroluk fiyatla satışa sunuluyor. EQB ailesi tek ve çift motor olmak üzere farklı versiyonlarla kombin ediliyor. Tek motorlu versiyonlarda önden çekişli sürüş dinamiği gelirken, üst paketlerde 4MATIC devreye girecek. Batarya kısmına geçtiğimizde şu aşamada 66,5 kWh’lik ünitenin duyurusunun gerçekleştirildiğini görüyoruz. Tanıtımla birlikte zirveye oturan EQB 350 4MATIC yaklaşık 420 kilometrelik menzille geliyor. Aynı batarya paketi taşıyan EQB 300 4Matic, 0’dan 100’e hızlanmasını 8 saniyede tamamlarken maksimumda 160 km/s hıza erişebilecek. 100 kW’lık hızlı şarj desteği de aracın altyapısındaki nitelikler arasında. AMG paketli EQB’nin 290 beygire yaklaşan bir güçle asfalta ineceği de biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Mercedes EQS; elektrikli ailenin amiral gemisiyle tanışın