reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft akıllı saat üretseydi nasıl görünürdü?

15 Şubat 2016

Mi Band isimli fitness odaklı akıllı bilekliğini saymazsak Microsoft’un Apple Watch’a veya Android’li akıllı saatlere rakip olacak ciddi bir cihazı yok. Birkaç yıldır dedikodusu yapılsa da yazılım devinin şimdilik böyle bir atılımı ufukta görünmüyor. Ancak elimizde belki ileride Microsoft’a da fikir verecek bir konsept saat mevcut.

Seán McConnell isimli tasarımcının konsept saati Surface Watch ismini taşıyor. Son zamanlardaki Surface cihazlardan ilham alan saat, oldukça şık ve premium bir cihaz görünümünde. Köşeli ekranıyla dikkat çeken Surface Watch tahmin edileceği üzere Windows işletim sistemine sahip. Microsoft’un eninde sonunda akıllı saat pazarına gireceğini biliyoruz. O beklenen an gelince yazılım devinin McConnell’ın çizimlerine bir göz atmasında fayda var.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Microsoft akıllı saat üretseydi nasıl görünürdü?” için 8 cevap

 1. Çağrı Bostancı dedi ki:

  Microsoft akıllı saat üretseydi mi? Yok artık https://www.microsoft.com/microsoft-band/en-us

 2. Benan dedi ki:

  Aktivite takip bilekliğine akıllı saat demek mi? Yok artık!

 3. Çağrı Bostancı dedi ki:

  Linke tıkla. Linke.

 4. Benan dedi ki:

  Ahahaha hala mı ya? Linke tıklayınca n’olacak? Microsoft’un kendinin bile akıllı saat demediği ürüne akıllı saat demek cidden nasıl kafa? Dostum cidden bunu başka bir yerde söyleme çok dalga geçerler seninle. Microsoft Band bir akıllı saat değildir.

 5. Çağrı Bostancı dedi ki:

  Microsoft bu ürünü Apple Watch alternatifi olarak çıkardı. Linke tıklayıp okusan aktivite bilekliginin üstünde olan bir ürün olduğunu gorebilirsin. Ayrıca sağdan soldan render bulup paylaşmak da haber niteliği taşımaz. Bir iki saate ben de bunun gibi bir render yaparım. Benan ya da Berk her kimsen artık. Ayrıca üslup.

 6. Hakan dedi ki:

  Çağrı Bey, Microsoft bu ürünü akıllı saat olarak çıkartmadı. Hele Apple Watch’a alternatif olarak hiç çıkartmadı, Microsoft’un tanıtım etkinliğini izlemeden yazdığınızı düşünüyorum. Bu ürün bir aktivite bilekliğidir ve çeşitli spor aktivitelerinizi takip etmenize olanak sağlar. Hatta son etkinliklerinde Golf ve bisiklet gibi sporların da ölçüm ve analizlerinin bu bileklik ile yapılacağını açıklamışlardı. Yani üzerinde saat bulunan her ekran akıllı saat olmuyor maalesef. Eğer aktivite bilekliklerine meraklı iseniz, Jawbone, Misfit, Fitbit ve Garmin gibi firmalara bakmanızı tavsiye ederim.

 7. Çağrı Bostancı dedi ki:

  Lütfen linke tıklayın ve Yahoo Tech tarafından yazılmış yorumu okuyun. Band2 tam bir aktivite bilekligi ancak aynı zamanda akıllı saat özelliklerini de taşıyor. Elbette apple gibi çok becerikli değil. Bir okuyun bakın. Kısmen de olsa hak vereceksiniz

 8. Yavuz Özkan dedi ki:

  Bahsettiğiniz bir yorum ve Microsoft’a ait değil. Microsoft’un resmi tanımı “Fitness band”. Microsoft’a ait olmayan yorumda da Yahoo Tech ürüne akıllı saat demiyor. İngilizce çeviri hatası yapıyorsunuz sanırım. Bu ürünün gelişmiş özelliklere sahip olması onu akıllı saat yapmaz. Sizin mantığınızla iPod Touch’a da akıllı telefon demeniz gerekiyor o zaman. Yoksa diyor musunuz? Ya da hayır efendim o bir MP3 çalar/multimedya cihazı diyen birine “akıllı saat özelikleri var ve bir multimedya cihazından çok üstün” diye cevap veriyor musunuz?