reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft’un amiral gemisi akıllı telefonu yolda

Son zamanlarda pazar payının iyice azalmasıyla birlikte akıllı telefon işini tamamen bırakabileceği iddiaları ortaya çıkan Microsoft, dönüş sinyalleri veriyor. Microsoft’un yetkili isminin yaptığı açıklamaya bakılırsateknoloji devinin bu pazardan çekilmeye niyeti yok.

Bu zamana kadar genelde giriş seviyesi akıllı telefonlarla karşımıza çıkan Microsoft, bu pazardan şu ana kadar istediği geliri elde etmiş değil. Microsoft’un Windows kanadının başındaki isim Kevin Gallo, yaptığı açıklamayla üst seviye bir akıllı telefonun hazırlığında olduklarını doğruladı. Surface tabletlerde olduğu gibi büyük bir başarı elde etmeyi amaçladıklarını belirten Gallo, başka detay vermekten kaçındı. Microsoft’un bu cihazı ne zaman tanıtacağı halen net olarak bilinmiyor.

*Haberin görseli konsept çalışmasına aittir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Microsoft’un amiral gemisi akıllı telefonu yolda” için 2 cevap

  1. erjunt dedi ki:

    Surface tabletlerin başarısındaki en büyük neden, bildiğimiz(kırpılmamış) Windows işletim sisteminin tablette de kullanılabiliyor olmasıydı.(RT sürüm hariç) Kısaca bilgisayarda yapabileceğiniz ne varsa aynısını eksiksiz tabletten de yapabiliyorsunuz. Mobilde ise olay bambaşka. Umarım işler istedikleri gibi olur ama işleri zor.

  2. Hakan dedi ki:

    Erjunt Bey, Surface’ın en büyük olayı bir işletim sisteminin kırpılmadan tablette olması değil, donanım açısından güçlü bir bilgisayar olmasıydı. Surface yenilikçi özellikleri ve donanımıyla hem tablet hem de bilgisayar üreticilerinin dikkatini çekmiş bir cihaz oldu. Değilse dokunmatik kullanıcı deneyimi yerlerde olan Windows’un Surface çıkmadan önce de bir çok cihaz ile bu başarıyı yakalaması beklenebilirdi. Surface Pro 4 ile birlikte SurfaceBook’un çıkmasını da buna bağlayabiliriz. Ah Erjunt ah.