reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft akıllı hoparlör

Microsoft, geliştirildiği ortaya çıkan yeni donanımıyla gündemde

Yazılım devi Microsoft, biliyorsunuz donanım tarafına büyük önem veriyor. Bu alanda gerçekten özel ürünler hazırlayan firma, bunlar arasına bir yenisini daha eklemeye hazırlıyor. İşte ilk bilgiler;

Sağlam kaynaktan gelen bilgilere göre Microsoft, yeni bir akıllı hoparlör geliştiriyor. Google ve özellikle Amazon’un hakim olduğu bu alanda yeni bir çözüm getirmek isteyen firma, çalışmaları hızlandırmış görünüyor. Üretimini Tayvan merkezli Quanta firmasının yapacağı söylenen akıllı hoparlör, şimdilik nasıl görünecek bilinmiyor. Gücünü Snapdragon 212 işlemciden alacağı söylenen cihazın, bu açıdan fiyat performans oranı yüksek bir model olduğu söyleniyor. Ürünün merkezinde ise dijital asistan Cortana‘nın yer aldığı söyleniyor. Aşağıda ulaşabileceğiniz testte gösterdiği performans ile öne çıkan Cortana, sessiz sedasız oldukça gelişmiş hale getirilmiş gibi görünüyor. Bu da elbette kullanıcılar için çok güzel görünüyor. Biliyorsunuz son dönemde rekabetin çok gerisinde kaldığı için eleştirilen Siri, HomePod’u da geri plana itiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft bu alanın yabancısı değil

Daha önce Harman Kardon ile ortaklık kurarak gelişmiş akıllı hoparlör Invoke‘u karşımıza çıkartan firma, bu sefer düşük fiyat seviyesine odaklanıyor. Bu da daha çok kişiye ulaşmak adına büyük önem arz ediyor.

İlgili Video

Bu da Apple’ın akıllı hoparlör modeli