reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Microsoft HoloLens’in yeni versiyonu için çalışmalar başladı

Microsoftartırılmış gerçeklik gözlüğü HoloLens’in yeni versiyonuyla kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi HoloLens‘in geliştirici sürümü uzun bir süre piyasaya sürülmüştü. Microsoft oldukça dar bir hedef kitlesi olan, bu sebeple de satış miktarı oldukça düşük görünen bu cihazın daha gelişmiş versiyonu için çalışmalara başladı bile.

Advertisement

Sanal gerçekliğin kullanım alanı giderek yaygınlaşırken artırılmış gerçeklik teknolojisini sunan HoloLens rekabetin oldukça gerisinde kalıyor. Üstelik bu cihazın tüketicilerin kullanımına hazır hale gelmesi için oldukça uzun bir yol katetmesi gerekiyor. Buna rağmen HoloLens ilk ortaya çıktığı günden bu yana ciddi bir gelişim kaydetmeyi başardı. Microsoft da bu teknolojinin daha gelişmiş bir hale ulaşabilmesi için HoloLens v3‘ü piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Yeni bir teknoloji söz konusu olduğunda ortaya çıkan ilk ürün tam anlamıyla bekleneni veremeyebiliyor. Ardından ikinci versiyon ile boyut ufalıyor ve satış fiyatı daha uygunlaşıyor. Üçüncü versiyonla birlikte ürün oturmuş bir hale bürünüyor. Rakiplerinden daha hızlı bir ilerleyiş sergileyen Microsoft, HoloLens’te ikinci versiyon olması planlanan tasarımı atlayacak ve direkt olarak üçüncü versiyona geçiş yapacak.

Eğer her şey planlandığı gibi giderse HoloLens v3, 2019 yılında kullanıcıların karşısına çıkacak. Microsoft bu süreci artırılmış gerçekliği arzu ettikleri seviyeye getirebilmek için kullanacak.