reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Xbox VR

Microsoft’tan bir “Xbox VR” başlık bekleyenler için hem kötü hem de iyi haber

Biliyorsunuz Sony’nin PlayStation 4 için bir PlayStation VR sanal gerçeklik başlığı bulunuyor. Rakip Microsoft ise bu konuda henüz hazır olmadığına inanıyor.

Geçtiğimiz aylarda konuşan bir Microsoft yetkilisi, firmanın Xbox VR sanal gerçeklik başlığı geliştirme gibi bir amacı olmadığını belirtmişti. Ancak gelen bilgilere göre firma bu konuda ciddi ciddi çalışmalar yapmış. Yani aktif olarak masada yer alan ve oyun görüşmeleri dahi yapılan cihaz, kötü olarak “şimdilik” rafa kaldırılmış durumda. Söylendiği kadarıyla bunun arkasında mevcut teknolojilerin başlık için yeterli görülmemesi yer alıyor. Daha iyi teknolojiler gelene kadar gündeme gelmeyeceği söylenen Xbox VR, kişileri oldukça uzun bir süre bekletecek gibi görünüyor. İlk geliştirilen halinin Oculus Rift ve HTC Vive VR kadar iyi olmadığı söylenen başlık, çıkışını esas olarak yeni nesil Xbox modelleri ile yapacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft‘un yeni Xbox oyun konsolları nasıl olacak?

Burada oyun konsolları diyoruz çünkü birden fazla konsol bekleniyor ve modellerin 2020‘de görücüye çıkarması bekleniyor. Geliştirilen konsollardan Scarlett kod adlı modelin mevcut yapıda karşımıza çıkacağı ve oyunları yerleşik olarak çalıştıracağı söyleniyor. Esas farkı ise Scarlett Cloud kod adlı modelin koyacağı söyleniyor. Çünkü gelen bilgilere göre bu konsol oyunları internet üzerinde çalıştırıyor. Bu nedenle çok daha düşük bir donanıma sahip olacağı belirtilen versiyon, doğru orantılı olarak daha ucuz olacak deniyor. Bu sistemde oyunların direkt olarak Microsoft sunucuları üzerinden oynanacağı biliniyor.

İlgili Video

Dünyanın en güçlü oyun konsolu