reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Windows 10 Mobile Windows Phone Android iOS

Microsoft’tan tarihi öneri: Android ya da iOS’e geçin!

Teknoloji tarihinde onlara başarısızlık örneği yer alıyor. İşte bunların en büyüklerinden Microsoft Windows 10 Mobile işletim sistemi, yolun sonuna gelmiş durumda.

Bir ara ciddi anlamda popüler olan ancak özellikle uygulama tarafındaki yetersizlikler nedeniyle geride kalan Microsoft Windows 10 Mobile, artık resmi olarak emekli oluyor. Kısa süre önce resmi bir açıklama yapan Microsoft, Windows 10 Mobile işletim sistemine desteğin 10 Aralık 2019 itibariyle kesileceğini belirtiyor. Artık çok az sayıda kullanıcısı kalan (Evet halen kullananlar var) işletim sistemi, tarihin tozlu raflarındaki “başarısızlar” bölümündeki yerini alıyor. Firmanın bu durum hakkında hakkında hazırladığı sayfada “Windows 10 Mobile müşterileri şimdi ne yapmalı?” sorusu da yer alıyor. Microsoft’un buna verdiği cevap ise “destekli Android ya da iOS cihazlara geçin” oluyor. Ortada gerçekten büyük ve ağır bir yenilgi bulunuyor. Kendisine özel arayüzü ve kişiselleştirme seçenekleriyle bir ara ciddi anlamda öne çıkan işletim sistemi, biliyorsunuz orijinal Nokia markasının da en büyük hataları arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Windows 10 Mobile büyük bir başarısızlık örneği oldu

İşletim siteminin 10 Aralık 2019 tarihinde kadar güvenlik güncellemesi almaya devam edeceği gelen bilgiler arasında. Bu tarihte sonra tamamen desteğin çekileceği ekosistem, istenirse bağımsız geliştiriciler tarafından desteklenebilecek.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin en yeni akıllı telefonu Redmi Note 7