reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft TruePlay oyun

Microsoft, TruePlay ile oyunlarda hile yapanlara göz açtırmayacak

Microsoft‘un geçtiğimiz gün kullanıma sunduğu yeni Windows 10 güncellemesi Fall Creators Update, oyuncuları sevindirecek bir özelliğe sahip. Güncelleme ile gelen TruePlay özelliği oyun hileleri sorununu ortadan kaldıracak.

Önemli yenilikleri beraberinde getiren Windows 10 Fall Creators UpdateMicrosoft tarafından hiç bahsedilmemiş olsa da TruePlay isimli bir özelliğe sahip. Yerleşik olarak kapalı geldiği belirtilen bu özellik, tek değil çok oyunculu oyunlara özel hazırlanmış bir hile koruma sistemi. Aktif edildiği zaman oyun geliştiricilere hilecileri tespit etme imkanı veren özellik, bunu oyunları anlık olarak monitör etme desteğiyle sağlıyor. Hile tespit ettiği zaman oyunu geliştiren şirkete bildirim veren özellik, yanlış anlamaları öneleyecek koruma sistemlerine de sahip. Geliştiricilere oyunun sadece bir bölümü inceleme şansı da veren Microsoft, bu sayede süreci daha hızlı hale getirmeyi hedefliyor.

TruePlay oyun hilecilerini bitirir mi?>

Yeni özelliğin en kötü yanı ise şu an için kapalı olarak gelmesi. Bunun yeni oyunlarda otomatik olarak açabileceği söylenirken, kağıt üzerinde harika görünen sistemin pratik sonuçları merak uyandırıyor. Hile geliştirilenler her türlü korumanın arkasına saklanmayı çok iyi biliyor ancak yerleşik bir koruma yine de güzel görünüyor. API olarak oyun geliştiricilere açıklacak olan koruma sistemi, şimdilik sadece UWP oyunlarında çalışıyor.