reklamı kapat

POPÜLER

Romeo Power Saber taşınabilir şarj cihazı
saber
saber
saber
saber

Dizüstü bilgisayarları dahi şarj edebilen, hayat kurtaran taşınabilir şarj cihazı [Video]

Sevdiğimiz teknolojik cihazları elektrik prizinden uzak tutmak için piyasada çok fazla seçenek var. Taşınabilir şarj cihazı bu konuda kullanıcılara fayda sağlasa da çoğu cihaz yalnızca telefonları ve tabletleri şarj edebiliyor. Dizüstü bilgisayarları şarj etmek için gerekli taşınabilir şarj cihazlarının sayısı ise çok az. Romeo Power Saber isimli taşınabilir şarj cihazı, 23.000 mAh kapasitesiyle bir dizüstü bilgisayarı yaklaşık iki kez şarj edebiliyor.

Telefonları 10 kez şarj etme yeteneneğine sahip olan 1 kilogram ağırlığındaki cihaz aynı zamanda drone ve DSLR fotoğraf makinelerini de şarj edebiliyor. Bir su şişesi boyutunda olan Romeo Power Saber dikdörtgen bir forma sahip. Bir tarafında USB-C, diğer tarafında ise iki adet USB bağlantısının* olduğu cihazda evrensel bağlantı noktasına sahip AC prizi kullanılıyor. Romeo Power Saber taşınabilir şarj cihazı, 2 saat gibi bir sürede tekrardan şarj edilebiliyor. Romeo Power Saber‘ın IP67 sertifikasıyla suya ve toza karşı da dayanıklı olacağı belirtiliyor. Ancak şirket henüz sertifikayı alamadığı için bu özelliğin ilerleyen aylarda geleceğinden söz ediyor.

saber
saber
saber
saber

Bluetooth destekli

Bluetooth bağlantısına da sahip olan cihaz uygulama yoluyla telefonlara pil konusunda bildirim gönderiyor. Bugün itibarıyla ön siparişe açılan Romeo Power Saber, kasım ayında piyasadaki yerini alacak. Şu an fiyatı 199 dolar olan cihazın piyasaya sunulduğunda satış fiyatı 299 dolara çıkacak.

*Bir adet 2.1A/10.5W, bir adet 1A/5W

VİDEO
https://youtu.be/Wwif2OcIGNU