reklamı kapat

POPÜLER

iphone 8
iphone 8
iphone 8
iphone 8
iphone 8
iphone 8

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, Apple tarihinde bir ilke imza attı

Apple’ın yeni akıllı telefonları iPhone 8ve iPhone 8 Plus, düşük satış performanslarıyla beklenmedik bir ilke imza attı. İşler yeni modeller için hiç de istenildiği gibi gitmiyor.

A11 Bionic işlemcileri ve kablosuz şarj teknolojilerine rağmen yeni modeller iyi satamıyor. Milyonlarca iPhone 7 kullanıcısı iPhone 8 yerine iPhone X’i satın almak istiyor ve bu da telefonların satışını zora sokuyor. İşte bu yüzden önemli bir karar alan Apple, telefonların üretimini azaltıyor. Bu noktada kasım ile aralık ayı üretimleri tam yüzde 50 azaltılan telefonlar, üstün özellikle henüz satışa sunulmayan iPhone X‘den çok büyük darbe yemiş durumda. Apple tarihinde üretimleri en kısa süre içerisinde azaltılan ilk telefon modelleri olan yeni modeller, iPhone X bekleyenlerin ilgilini çekmeyi başaramıyor.

iphone 8
iphone 8
iphone 8
iphone 8
iphone 8

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus darbesi

Yeni iPhone’ların düşük talebi nedeniyle hisseleri yüzde üç düşüş gösteren Apple, durumu düzeltmesi beklenen iPhone X’le ilgili yoğun talep nedeniyle üretim sorunları yaşıyor. Üretimi geciken iPhone X, elde etmesi en zor iPhone olacak gibi görünüyor. 999 dolarlık yüksek fiyatına rağmen getirdikleri Apple dünyasında çok beğenilen yeni nesil iPhone, Türkiye’de ise 6.099 TL’lik başlangıç fiyatına sahip. iPhone ailesindeki modeller arasında farkı açma stratejisi geri tepen Apple, bakalım bu durumu nasıl çözecek?