reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X
iphone x
iphone x
iphone x
iphone x

İlk gününde kaç milyon iPhone X rafa çıkacak?

Apple‘ın merakla beklenen akıllı telefonu iPhone X, uzun zamandır üretim sorunlarıyla gündeme geliyor. Son yapılan açıklama ise çıkışın kullanıcılar açısından zorlu geçeceğini gösteriyor.

Önünde kullanılan TrueDepth kamera sisteminin üretim sorunları nedeniyle seri üretimi geciken iPhone X, başlangıçta büyük miktarlı bir çıkış gerçekleştirmeyecek. Apple‘a yönelik sağlam kaynakları bulunan KGI Securities, beklenen telefonun toplam 3 milyon stok miktarıyla raflardaki yerini alacağını belirtiyor. 23 Ekim tarihinde ön siparişe açılacak, 3 Kasım tarihinde satışa çıkacak olan telefon, 3 milyonluk stok ile ufak ülkelere bile yetmeyecek. iPhone 7 üstüne iPhone 8‘e geçmek istemeyen milyonlarca kullancının merakla beklediği iPhone X, daha önce de söylediği üzere bulunması en zor iPhone modeli olacak.

Yüksek fiyat, iPhone X satışlarını etkilemeyecek

Son yıllarda Apple’ın ürettiği en yenilikçi iPhone olarak nitelendirilen cihaz, çerçevesiz bir tasarıma sahip. OLED ekranıyla fark yaratan akıllı telefon, Face ID sistemiyle kullanıcıların yüzünü okuyabiliyor. Bu yüzden bünyesinde Touch ID parmak izi sensörü yer almayan X, kablosuz şarj desteğine de sahip. Fiziksel home butonunu tarihe gömerek yeni bir kullanıcı deneyimi getirecek telefon, arka kameralarının ikisinde de optik görüntü sabitleme yapabilecek. Yurt dışında 999 dolar olan telefon, Türkiye’de ise 6.099 TL fiyat etiketine sahip.