reklamı kapat

POPÜLER

Sam Altman, OpenAI, ChatGPT, LOG Tasarım

Microsoft’a geçtiği duyurulan Sam Altman, halen OpenAI CEO’su olmak için uğraşıyor

 - Güncelleme: 20 Kasım 2023 23:04

Biraz önce ortaya atılan iddiaya göre Microsoft’a geçtiği duyurulan Sam Altman, halen OpenAI CEO’su olmak için uğraşıyor.

Geçtiğimiz saatlerde bir paylaşım yapan Microsoft CEO’su Satya Nadella, büyük bir duyuru gerçekleştirerek Sam Altman ve Greg Brockman’ın Microsoft çatısı altına girdiğini duyurmuştu: “OpenAI ile olan ortaklığımız devam edecek. Emmett Shear (Bugün yeni CEO yapıldı) ile OpenAI’a liderlik edecek yeni ekibi tanımayı ve onlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Sam Altman ve Greg Brockman’ın ise meslektaşlarıyla birlikte yeni bir gelişmiş yapay zeka araştırma ekibine liderlik etmek üzere Microsoft’a katılacakları haberini paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Onlara başarıları için gereken kaynakları sağlayacağız.” Şimdi ise Altman özelinde Microsoft anlaşmasının halen yüzde 100 kesinleşmediği iddia edildi. OpenAI krizinde gerçekten çok ilginç gelişmeler olmaya devam ediyor, halen OpenAI CEO’su olmak için uğraştığı belirtilen Altman’a artık Sutskever de destek veriyor. OpenAI şirketinin en önemli isimlerinden olan ve Sam Altman’ın kovulmasına öncülük ettiği bildirilen Ilya Sutskever, kısa süre önce X hesabı üzerinden çok dikkat çeken şu paylaşımı yapmıştı: “Kurulun eylemlerine katıldığım için çok büyük bir pişmanlık duyuyorum. Asla OpenAI’a zarar verme niyetinde değildim. Birlikte inşa ettiğimiz her şeyi seviyorum ve şirketi yeniden bir araya getirmek için elimden gelen her şeyi yapacağım.” Bu arada Greg Brockman’ın da OpenAI’a dönmek istediği gelen yeni bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaçıranlar için OpenAI CEO’su Sam Altman geçtiğimiz günlerde şirketin yönetim kurulu tarafından görevinden alınmıştı. O zaman baş teknoloji sorumlusu Mira Murati OpenAI’a liderlik etmek üzere geçici CEO olarak atandı. Bu şaşırtan karar hakkında yapılan açıklamada, “Yönetim kurulu artık bize karşı dürüst davranmayan Altman’a güvenmiyor. Sam’in OpenAI’ın kuruluşuna ve büyümesine yaptığı katkılar için minnettarız ancak artık yeni bir liderin gerekli olduğuna inanıyoruz.” denildi.

Aynı zamanda, “Bir sonraki CEO’nun belirlenmesi için arama süreci devam etmektedir. Bu geçiş sürecinin bir parçası olarak Greg Brockman yönetim kurulu başkanlığından ayrılacak ve CEO’ya bağlı olarak şirketteki görevine devam edecektir.” açıklaması da geçilmişti

Sam Altman gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu