reklamı kapat

POPÜLER

Middle-Earth: Shadow of Mordor incelemesi

Yüzüklerin Efendisi serisi ile ilgili bir oyun yapıldığında duyduğumuz heyecan geçen yıllar içinde yok olup gitti. Onca başarısız denemenin ardından gerçekçi olmak gerektiğini anladık galiba. Neyse ki, Shadow of Mordor bir Yüzüklerin Efendisi oyunu değil

Oyun ilk duyurulduğunda kafaları oldukça karıştırdı aslında. Neden oyunun isminde Yüzüklerin Efendisi ismi geçmediği merak edildi. Sonrasında öğrendik ki bu oyun sadece Orta Dünya’da geçen ve tamamen kendi hikayesini anlatmaya çalışan bir yapım. Elbette asıl öykü ile ufak bağlantıları, göndermeleri ve kesişme anları bulunuyor ancak asla öncesi veya sonrası gibi bir durumu yok.

Shadow of Mordor Tolkien’in yarattığı muazzam dünyada yaşanan ve bizim habersiz olduğumuz pek çok ufak öyküden sadece biri. Tabii oyunun kafaları karıştırdığı ve hatta eleştirildiği tek noktada Tolkien’in hikayesinden bağımsız olması değildi. İçinde barındırdığı yapıların bu evrene ait olmadığı, yapımcıların kafasına göre eklemeler gerçekleştirdiği de çok konuşuldu. Bir noktaya kadar buna biz de katılıyoruz. Ancak bunların hiçbiri, Shadow of Mordor’un şimdiye dek yapılmış en iyi Orta Dünya oyunu olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Middle-Earth: Shadow of Mordor incelemesi” için bir cevap

  1. Ali dedi ki:

    Super smash bros 3ds veya wii u inclemesi bekliyoruz 🙂