reklamı kapat

POPÜLER

Mophie

15 inçlik MacPro’yu şarj edebilen powerbank: Mophie Powerstation AC [Video]

iPhone için ürettiği şarjlı kılıflarıyla adından söz ettiren Mophie, kısa bir süre önce 19.500 mAh kapasiteli taşınabilir şarj cihazını tanıtmıştı. 19.500 mAh’lik pil kapasitesi sunan taşınabilir şarj cihazı, mobil cihazlar haricinde Apple’ın inceliğiyle tüm dikkati üstüne çeken MacBook bilgisayarını da şarj edebiliyordu.

Mophie bu cihazın MacBook’a ekstradan 14 saatlik, iPhone 7 Plus‘a 66 saatlik, Samsung Galaxy Tab S3‘e 27 saatlik kullanım süresi sunduğunu belirtmişti. Mophie, 19.500 mAh kapasiteli bu şarj cihazının ardından şimdi de 22.000 mAh kapasiteli şarj cihazını görücüye çıkardı. 100W AC çıkışına sahip olan powerbank, MacBook’a ekstradan 15 saat güç sağlıyor. USB-C bağlantısıyla gelen Mophie Powerstation AC’de USB-A destekli cihazlar için de bağlantı desteği de bulunuyor. Aynı anda iki adet mobil cihazı da şarj edebilen powerstation’ın gövdesi çizilmelere karşı dayanıklılık için kumaşla kaplı. Hızlı şarj desteği de sahip olan powerbank LED güç göstergesi üzerinden pil durumu hakkında bilgi de sunabiliyor.

Mophie imzalı taşınabilir şarj cihazının satış fiyatı ne olacak?

Şu an itibarıyla yurt dışında satın alınabilen powerbank’in satış fiyatı ise yaklaşık 199 dolar. Mophie imzalı powerbank’in Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor.

Video