reklamı kapat

POPÜLER

RIDE 4 motosiklet oyunu

Motosiklet oyunu RIDE 4, gerçekçilikte sınırları zorlayan video ile gündemde

Son dönemde çok dikkat çeken bir motosiklet oyunu bulunuyor. Bu oyun RIDE 4 ve özellikle grafikleriyle sınırları zorluyor.

Piyasada hatırı sayılır bir zamandır otomobil odaklı yarış oyunları kadar iddialı bir motosiklet oyunu yoktu. İşte bu boşluğu uzun süre önce çıkan RIDE 4 isimli motosiklet oyunu doldurdu.

Bu oyunu son dönemde gündeme getiren ise aşağıda izlediğiniz video ve benzerleri oldu. Çünkü örneğin PlayStation 5 üzerinde çekilen aşağıdaki video, oyunun grafiksel gerçekçilik konusunda ne kadar iyi olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Bu videonun içeriği çok dikkatli bakılmadığı zaman kesinlikle bir oyundan gelmiş gibi görünmüyor ve bu açıdan çok dikkat çekiyor.

4K 60 fps kaydedilen video, çözünürlük 4K seçilmediği zaman gerçeklik kalitesini daha da yukarılara taşıyor. Oyunların, özellikle yeni nesil bazı yapımların foto-gerçeklik konusunda ulaştığı seviye nefes kesiyor. Gelecekte karşımıza çıkacak yeni nesil oyunlar ise Unreal Engine 5 gibi oyun motorları ile daha da gerçekçi grafikler sunar hale gelecek.

RIDE şu an PlayStation için Türkiye’de 599 TL’ye satılıyor. Oyunu PC içinse Steam üzerinden 77 TL’ye satın alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için kısa süre önce yeni bir özellik çıktı

Şimdilik sadece İngiltere merkezli olarak kullanıma sunulan yeni oyun deneme özelliği, aslında kendisini açıklıyor. Bu özellik sayesinde oyunlar satın alınmadan önce indirilerek oynanabiliyor yani denenebiliyor.

Ancak özellikte garip bir sınırlandırma bulunuyor. İlk olarak ücretsiz deneme özelliği şimdilik sadece Death Stranding Director’s Cut ve Sackboy: A Big Adventure oyunlarında çalışıyor.

İkinci olaraksa Death Stranding Director’s Cut için 6 saat, Sackboy: A Big Adventure içinse 5 saatlik bir deneme süresi bulunuyor. İşin garip yanı ise bu sürenin, oyunu indir tuşuna basıldığı anda başlıyor olması. Yani internetiniz yavaş ise deneme sürecinin büyük bölümü oyunu indirmeye gidiyor.

Bu arada PlayStation 5 için uzun zamandır beklenen VRR desteği de çok yakında yer alıyor. Bunun ibareleri görünmeye başlamış durumda.

İlginizi Çekebilir

Boston Dynamics’ten güldüren dans videosu