reklamı kapat

POPÜLER

Infinix

MWC2024’te de dikkat çekti: Infinix E-Color Shift teknolojisi

 - Güncelleme: 27 Şubat 2024 12:32

Uzun süredir Türkiye’de de yer alan firmalardan Infinix, MWC 2024 fuarı kapsamında E-Color Shift teknolojisi ile dikkat çekti.

İlk defa gündeme gelmeyen çünkü esasen CES 2024’te tanıtılan Infinix E-Color Shift teknolojisi, telefonların arkasına renkli bir e-mürekkep benzeri (Tam olarak aynı altyapı değil) ekran konumlandırıyor. Nasıl çalıştığını sayfanın en altındaki paylaşımda görebileceğiniz sistem, cihazların arka kısmını daha ilgi çekici ya da özel hale getirme konusunda bir gelecek gösterimi yapıyor olabilir. Bu teknolojinin henüz ticari kullanıma ne zaman gireceği ya da gerçek bir telefonda ne zaman karşımıza çıkacağı ise bilinmiyor. Infinix, MWC 2024 kapsamında telefonlar için geliştirdiği yeni soğutma sistemini de görücüye çıkarmıştı. Bu spesifik olarak Dimensity 9300 işlemci ile sergilenen CoolMax isimli sistem, termoelektrik soğutma ile aktif olarak çalışan bir fanı bir araya getiriyor. Bu sistemin 10 santigrat derecelik bir düşüş getirdiği belirtiliyor, aktif fan sayesinde işlemci yük altında maksimum saat hızını koruyarak performansını yüksek tutabiliyor. Bu arada firma MWC 2024 kapsamında yıl sonunda bir oyun telefonu tanıtacağını da duyurdu. Ancak garip olarak bu telefonda yukarıdaki soğutma sistemine yer verilmeyeceği belirtiliyor. Bu konuda planlar değişebilir ancak firma oyun telefonunda daha geleneksel bir yoldan gidecek gibi görünüyor. Oyun telefonunda Dimensity 9300 işlemci kullanmayacağını doğrulayan marka, sektörde halen aşırı öne çıkamıyor ancak bunu değiştirmek adına önemli adımlar atıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirketin Türkiye’de satışa sunduğu son modeli Infinix ZERO 30 olmuştu. 17.999 TL başlangıç fiyatlı model hakkında firma şunları aktarmıştı: “Infinix, şık tasarımının yanı sıra kamera deneyimiyle fark yaratan, güçlü performans sunan ve geniş depolama alanıyla dikkatleri çeken ZERO 30 modelini Türkiye’de satışa çıkarıyor. Ön yüzünde 50 MP vlog kamerası bulunan ZERO 30, 30 FPS’de 2K video kaydı desteklerken arka yüzünde ise ana kamerası 108 MP olmak üzere 3 kamera bulunduruyor. Altın ve Yeşil renk seçenekleri bulunan ZERO 30’un satış fiyatı ise 17.999 TL’den başlıyor.”

Infinix E-Color Shift yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV

İLGİLİ HABERLER