reklamı kapat

POPÜLER

namez

Namez sayesinde artık adınızı herkes doğru telaffuz edecek

Siz de ismini yabancılara nasıl söyleteceğini şaşıranlardan veya İrlandalı yeni müdürünüz Siobhan’un adını nasıl söyleyeceğini düşünüp terleyenlerdenseniz size güzel bir haberimiz var. İsimlerin yanlış telaffuzunu önlemek üzere kurulan Namez hizmetinizde.

İsimlerin doğru söyleniş biçimlerini içeren ses kliplerini oluşturma veya dinleme seçeneğine sahip olduğunuz Namez bugün beta sürümüyle kullanıcıların karşısına çıktı. İsimlerin hatalı bir şekilde telaffuz edilmesinin getirdiği rahatsızlık verici durumları önleme amacıyla yola çıkan Namez, şu an epey sınırlı olan isim tabanına kullanıcıların göndereceği yeni girişleri bekliyor.

Halihazırda pek çok futbolcu, politikacı ve Lupita Nyong’o gibi aktrislerin ismini dinleyebileceğiniz platforma kendi isminizin yanı sıra doğru telaffuzunu bildiğiniz herhangi bir ismin ses klibini kaydedip gönderebilirsiniz. En güzeli de Namez’in sunduğu widget’ı kullanarak CV, e-posta ve benzeri yerlere isminizin telaffuzunu dinleten bir oynatma tuşu yerleştirebilmeniz.

ETİKETLER
YORUMLAR