reklamı kapat

POPÜLER

Nanoport ile telefonunuzu tablete dönüştürün [Video]

Akıllı telefonları birbirine bağlayarak tek ekran şeklinde kullanılmasını sağlayan bu cihaz, ne kabloya ne de özel bir yazılıma gerek duymadan telefonları adeta birer tablete dönüşüyor.

Nano Magnetics tarafından geliştirilen ve ilk olarak CES 2014’te duyurusu yapılan Nanaoport‘un prototipi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Kılıf şeklinde tasarlanan ve üzerindeki manyetik konektörler sayesinde yan yana getirilen akıllı telefonları birbirine bağlayarak tek ekrana dönüştüren cihaz, kablo ya da benzeri bağlantı araçlarına ihtiyaç duymuyor.

Nano Magnetics tarafından yapılan açıklamaya göre görüntünün yanı sıra veri, güç, ses ve kameranın da ortak kullanımına izin verecek olan Nanoport, özellikle eskiyen ve modası geçen akıllı telefonların geri dönüşümle daha işlevsel hale getirilmesini sağlıyor. 6 Ocak 2015’te Las Vegas’ta düzenlenecek Tüketici Elektroniği Fuarı’nda çalışır bir örnekle yer almayı hedefleyen firma, hangi model ve ekran büyüklüğündeki cihazların desteklendiği konusunda ise herhangi bir açıklama yapmadı.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER