reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı telefon ile kullanılabilen Üç boyutlu VR çekimler yapan kamera; üstelik 4K

Üç boyutlu VR çekimler yapan kamera; üstelik 4K! [Video]

Akıllı telefon kamerasıyla yetinmek istemeyenler için VIEWPT VR180 NANO, 3D VR çekim dahi yapabileceğiniz yeni bir kamera alternatifi sunuyor.

Akıllı telefon kameralarının iyiden iyiye gelişmesiyle beraber video çekimleri için ayrıca bir kamera alma ihtiyacı da giderek azaldı. Günlük kullanımda akıllı telefonlar ihtiyacı fazlasıyla karşılarken biraz daha fazlasını isteyenlere yepyeni bir alternatif sunuluyor. Kickstarter projesi olan VIEWPT VR180 NANO, adından da anlaşılabileceği üzere VR çekimlere odaklanıyor. Hem de 4K çözünürlükte. 3D VR çekimler gerçekleştirebileceğiniz bu mini kamera insan gözünü taklit edecek şekilde çift lensle donatılıyor. Birbirine eş 180 derece lensleriyle etrafı sizin gördüğünüz şekilde kaydetmeye çalışıyor. Bu sayede VR başlığıyla videoları izleyerek anıları daha gerçekçi bir şekilde “deneyimlemek” mümkün oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı telefon ile kullanılabilen Üç boyutlu VR çekimler yapan kamera; üstelik 4K
Akıllı telefon ile kullanılabilen Üç boyutlu VR çekimler yapan kamera; üstelik 4K

4K çekimler yapabilen kamera akıllı telefon üzerine de tutturulabiliyor

Akıllı telefon üzerine şarj girişinden bağlayabileceğiniz cihaz, Type C ve Lightning portları sunmayı ihmal etmiyor. Bu da akıllı telefonu bir monopod gibi kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Ancak bunun da ötesinde VIEWPT VR180 NANO canlı yayın yapma imkanı tanıyor. HiSilicon Hi3559 işlemciden güç alan kamera, 700 mAh kapasiteli pille donatılıyor. Bu da yaklaşık 1 saatlik çekim süresi anlamına geliyor. Android cihazlarda akıllı telefonunuzun pilini de kullanabiliyorsunuz. Kamerayı ayrıca bilgisayarınıza bağlayarak da kullanabileceğinizi kaydedelim. Çekimlerinizi ise 512 GB’da kadar harici microSD karta kaydedebiliyorsunuz. Aynı zamanda telefonunuza kaydetmeyi de mümkün kılıyor.

Kickstarter üzerinden satışa sunulan model siyah ve roze altın olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle geliyor. Kameranın satış fiyatı ise 99 dolardan başlıyor.