reklamı kapat

POPÜLER

Netflix

Netflix kullanıcılarının şikayetine platformdan çözüm

Netflix cephesinde bazı kullanıcılar bir süredir platformun sunduğu özelliklerden birinden hayli rahatsız. Neyse ki popüler servis çözümü getirdi.

Her ay yeni dizi, film ve belgesellerle platformu geliştiren Netflix, aynı zamanda daha keyifli bir kullanıcı deneyimi için arayüzde de dönem dönem yenilikler deniyor. Örneğin mobilde Instagram hikayelerinde olduğu gibi dikkat çeken yapımların fragmanları hikaye formatında sunuluyor. Platformun pek de sevilmeyen özelliği ise fragmanları otomatik oynatması. Servise girdiğinizde diziler arasında göz gezdirirken birden üzerinde bulunduğunuz içeriğin fragmanı otomatik oynamaya başlıyor. Bazı kullanıcılar ne izleyeceklerine karar verirken televizyonun/bilgisayarın sesini kapattıklarını dile getirirken bazıları ise bir çözüm yolu bulabilmek için üçüncü parti uygulamalara dahi razı. Ancak neyse ki bu sorunu platformun kendisi çözüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix otomatik fragman oynatma özelliğini kapatma seçeneği getirdi

Kullanıcılardan aldığı olumsuz geri dönüşler sonucunda popüler çevrim içi yayın servisi bu özelliğin belki de kapatılabilir olmasının daha hayırlı olacağına karar vermiş. Resmi Twitter hesabı tarafından yapılan duyuruda artık içerik ön izlemelerin kapatılabileceği kaydediliyor. Elbette bunu profil özelinde yapıyorsunuz. Özellikten hoşlanmayanlardansanız hesabınıza girdikten sonra Profili Düzenle kısmında “İçeriklere göz atarken önizlemeleri tüm cihazlarda otomatik oynat” seçeneğini kapatırsanız artık kendi profilinizde fragmanlar otomatik olarak oynamayacaktır.

İlginizi çekebilir

Altered Carbon 2. sezon fragmanı değişen başrolüyle yayında