reklamı kapat

POPÜLER

Netflix

Netflix kütüphanesinde otomatik fragman oynatmayı kapatma [Nasıl yapılır?]

Netflix, kütüphanede dolaşırken otomatik oyanamaya başlayan fragmanları durdurabileceğiniz özelliği yayına aldı. Artık içerik ararken birden videolar oynamayacak.

Netflix kütüphanesi kullanıcı dostu arayüzüyle yeni içerikleri bulmayı olabildiğince kolaylaştırmayı amaçlıyor. Kütüphane aynı zamanda kullanıcılar için içerik fragmanlarını da otomatik olarak oynatıyordu. Bu özellikteki öncelikli amaç elbette kullancının üzerinde durduğu içerik hakkında, izlemeye başlamadan bir önizleme edinmesini sağlamak. Her ne kadar mantıklı bir özellik gibi görünse de bazı sorunlar var. Birincisi bu fragmanları durduramıyorsunuz. Fragmana tıkladığınız anda içerik sizi ilk bölüme götürüyor. İkincisi sayfada diğer içeriklere göz atmak istediğinizde de fragman oynamaya devam ediyor ve sizi sürekli başka içeriklere tıklamak zorunda bırakabiliyor. Bazı kullanıcılar için kullanışlı olsa da bazıları için bu durum sinir bozucu. Ancak artık kapatmak mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix

Netflix profil ayarlarından önizleme kapatılıyor

Özelliği kapatmak için izlemeniz gereken adımlar hayli basit. Öncelikle hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Kendi profilinize girdikten sonra Profil Yönetimi > Hesap adınız > İçeriklere göz atarken önizlemeleri tüm cihazlarda otomatik oynat adımlarını takip etmeniz gerek. Bu kutucuktaki işareti kaldırıp kaydettiğinizde sadece ayarını yaptığınız profil için otomatik önizlemeler tüm cihazlarda durduruluyor. Her bir profil için bunun ayrı ayrı ayarlanması gerektiğini de kaydedelim. Artık içerikler arasında fragmanın aniden başlama gerginliği olmadan rahatlıkla dolaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Altered Carbon 2. sezon fragmanı değişen başrolüyle yayında