reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Türkiye’den tepki gören Esra Erol’lu Black Mirror reklamı [Video]

Orijinal içerikleriyle dikkat çeken Netflix aynı zamanda hazırladığı yerel tanıtımlarla da takdir toplamayı başarıyor. Şimdiye kadar Stranger Things ve Bright için başarılı çalışmalara imza atan Netflix Türkiye son olarak Black Mirror’a el attı. Hang the DJ bölümüne gönderme içeren tanıtımda Esra Erol’a yer verilmesi ise izleyicilerin tepkisini çekti.

LOG’da ön incelemesine de yer verdiğimiz Hang the DJ bölümü aslında Tinder tarzı çöpçatanlık uygulamalarının geleceğine farklı bir bakış atıyor. Sistem birbirine uygun iki kişiyi bir araya getiriyor ve ne kadar süreyi birlikte geçireceklerine karar veriyor. Bu 12 saat gibi kısa bir süre de olabilir, üç sene gibi uzun bir zaman da… Netflix Türkiye de Black Mirror‘ın yeni sezonunu tanıtırken bu bölüme odaklanıyor. “Bu teknoloji Türkiye’de olsa nasıl işlerdi?” sorusunu soruyor. Ülkemizde çöpçatanlık denildiğinde akla gelen ilk isim Esra Erol olunca tanıtım da onun etrafında şekilleniyor. Buradaki sistemde evlenmek isteyen kişi programa katılıyor. Kendisine talip olan kişiyle sanal gerçeklik sistemi içinde bir akşam yemeği yiyor. Onların yaşadıkları ise canlı olarak yayınlanıyor. Bu yemek sürecinde iki kişi birbirlerine merak ettiklerini sorabiliyor. Seyirciler de onların birbirine uygun olup olmadığına karar veriyor. İkilinin kaderi verilen oylar doğrultusunda belirleniyor.

En çok tepki alan tanıtım çalışması

Yerelleştirme açısından başarılı kabul edilebilecek bu reklam Netflix Türkiye’nin takipçilerinden büyük tepki gördü. Kimileri Black Mirror’ın yanlış tanıtıldığından dert yanarken, kimileri de reklam için Esra Erol’un seçilmesinden rahatsızdı. Tepkilerin odağına oturan reklam filmini hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Video