reklamı kapat

POPÜLER

Netflix yeşilçam

Netflix, Yeşilçam’ın dikkat çeken filmlerini kütüphanesine ekledi

Netflix, kısa süre önce ortaya çıkan yerli bir hamleyi daha gerçeğe dönüştürdü. Firma kütüphanesine birçok bizim için özel filmi ekledi.

Netflix, Türkiye özelinde dikkat çeken adımlar atmaya devam ediyor. Bunların sonuncusu Yeşilçam özelinde oldu ve firma Yeşilçam’ın dikkat çeken filmlerini kütüphanesine ekledi.

Burada spesifik olarak 30’a yakın Yeşilçam filminin platforma alındığı aktarılıyor. Eklenen filmler arasında Hababam Sınıfı, Kibar Feyzo, Neşeli Günler, Tokatçı, Şekerpare, Milyarder, Çıplak Vatandaş, Fatmagül’ün Suçu Ne, Çiçek Abbas, Bizim Aile ve Gülen Gözler gibi efsane filmler yer alıyor.

Netflix’in bu konuda attığı adım elbette olumlu karşılanıyor. Daha önce de belirttiğimiz üzere halen efsane Yeşilçam filmleri özellikle YouTube üzerinden inanılmaz şekilde izleniyor. Görüntü kaliteleri özel işlemler ile HD hale getirilen bu yapımlar, halen çok seviliyor.

Bazı kişiler ise eski yapımları HD formatta izlemeyi sevmiyor. Bu yenileştirme çalışmalarının filmlerin tadını kaçırdığını düşünüyor. Ancak bu tarz önemli içeriklerin geleceğe taşınması gerekiyor. Bu filmler ile büyüyen milyonlar bulunuyor.

Netflix sayesinde yeni nesil de efsane Yeşilçam filmlerinin tadına bakma şansı elde edecek. Çünkü platformda bu içerikler devamlı öne çıkarılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix yerli içeriklere çok önem veriyor

Firmanın hali hazırda kendi çektirdiği birçok yerli dizi ve filmi bulunuyor. Ayrıca firma yeni yerli içerikler için de yatırım yapmayı sürdürüyor. Şu an Türkiye’de çok geniş bir kitleye ulaşan firma, yerel içerik ve bunları tanıtma konusunda çok güzel işlere imzasını atıyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın