reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8

New York’ta iPhone 8 ile kaydedilen etkileyici kısa film [İzle]

Son yıllarda satışa sunulan amiral gemisi telefonlar profesyonel kameralara adeta taş çıkartıyor. Kamera sensörlerinin gelişmesiyle akıllı telefonlarda müzik klipleri veya kısa filmler artık çekilebiliyor.

Film yapımcısı Tim Sessler, kısa bir süre önce satışa sunulan iPhone 8’in kamera performansını gözler önüne sermek adına kısa bir film kaydetti. New York şehrinde 48 saat boyunca çekim gerçekleştiren Sessler, iPhone 8’le birlikte sabitleme sistemi Freefly Movi’den de yararlandı. Paylaşılan kısa filme bakıldığında New York’un sokakları ve manzaraları karşımıza çıkıyor. 1,5 dakika uzunluğundaki VORTEX isimli kısa film bir telefonla da profesyonel işlere imza atılacağını ortaya çıkarıyor. Çekimlerde bizim geçtiğimiz yıl incelediğimiz iki tekerlekli ulaşım aracı Ninebot Mini Pro‘dan da faydalanan Sessler, iç mekan çekimlerinde ise eski bir tekerlekli sandalye kullandığını belirtiyor.

iPhone 8’in kamerası ne gibi özellikler sunuyor?

iPhone’ların en önemli özelliklerinden biri de kameraları. iPhone 8, 12 megapiksel çözünürlüğünde arka kamerayla geliyor. iPhone 8’de optik görüntü sabitleyici de yer alıyor. iPhone 8 Plus’ta iki yeni sensör bulunuyor. f/1.8 ve f/2.8 diyafram açıklığına sahip 12 megapiksel çözünürlüklü iki arka kamera mobil fotoğrafçılığa sınıf atlatacak cinsten. iPhone 8 Plus’ta da optik görüntü sabitleyicinin yer aldığını belirtelim. iPhone 8 hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

VİDEO

VORTEX // NYC from Tim Sessler on Vimeo.

YORUMLAR