reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Star Wars yönetmeninden iphone 11 pro kısa film testi

Star Wars yönetmeninden iPhone 11 Pro ile çekilmiş kısa film [İzle]

Üçlü kamera sistemiyle gelen iPhone 11 Pro ile çekilmiş ilk videolardan biri Star Wars The Last Jedi yönetmeni Rian Johnson‘dan geliyor.

Advertisement

18 Ekim’de Türkiye’de satışa sunulacak olan iPhone 11 Pro, üçlü kamera sistemiyle iPhone’lara sınıf atlatan bir model olarak öne çıkıyor. Fotoğraf tarafında düşük ışıkta yüksek performans, geniş açılı çekimler, Deep Fusion desteği gibi yeni çözümler sunan cihaz, video tarafında da kullanıcılara etkileyici bir performans vadediyor. 4K 60 fps video çekimler yapabileceğiniz cihazda genişletilmiş dinamik aralık ve sinematik video stabilizasyonu gibi kullanıcıların işini kolaylaştıracak ve daha profesyonel çekimler yapmalarını sağlayacak özellikler yer alıyor. İşitsel zoom özelliğini de beraberinde getiren model, 4 kat daha geniş kadraj sağlıyor. Tabii 4K videoların düzenlemesi de yine telefon üzerinden mümkün oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 Pro ile Paris turu

Star Wars The Last Jedi yönetmeni Rian Johnson da iPhone 11 Pro ile ilk denemeleri yapan isimlerden olmuş. Özel bir içerikten ziyade video Johnson’ın iPhone’un yeteneklerini test ettiği kısa bir Paris turu gibi görünüyor. Kameranın video çekim aşamasında sunduğu pek çok özellik Johnson’ın videosunda görünüyor. Ancak hazırlanan kısa filmde işitsel zoom özelliğinin kullanılmadığını belirtelim. Ayrıca bir stabilizasyon cihazı da kullanmayan Johnson, Paris sokaklarında bir gün geçiriyor. Johnson’ın hazırladığı videoyu haberin sonundan izleyebilirsiniz.

Yurt dışında satışa sunulan iPhone 11 ailesi Türkiye içinse gün sayıyor. Yazının başında belirttiğimiz gibi cihazlar 18 Ekim‘de Türkiye’de satışa sunulacak. Ancak şimdilik resmi satış fiyatlarıyla ilgili bir bilgi ne yazık ki paylaşılmış değil.

İlgili video

Paris 9/19 from rcjohnso on Vimeo.