reklamı kapat

POPÜLER

amazon-chat

Nintendo, Mario Kart 8’in erken satış tarihini yalanladı

Nintendo‘nun sağlam kalelerinden biri olan Mario oyunlarının yenisi Mario Kart 8 daha çıkmadan satış tarihi ile ilgili oyuncuların aklı karıştı. 30 Mayıs’ta çıkması beklenen oyunu Amazon 2 ila 4 hafta içerisinde teslim edebileceğini iddia ediyor.

amazon-chat
Wii U için satışa sunulacak olan oyunun çıkış tarihinin 30 Mayıs olarak belirlenmesine karşın NeoGAF Forum‘un bir üyesinin Amazon satış danışmanlarından biriyle yaptığı konuşmaya göre oyun çoktan satışa sunulmuş. Hatta Amazon çalışanı oyunu 2 ila 4 hafta içerisinde kargolayabileceklerini söylüyor. Oyunun siparişini nisan başında bile verseniz mayıs başı gibi kargolanmış olacağı iddiası sonrası erken satışın olup olmadığı soruları akılları kurcalarken, Nintendo IGN‘ye böyle bir şeyin söz konusu olmadığını, daha önce belirlendiği gibi oyunun 30 Mayıs’ta satışa sunulacağını açıklayarak erken satış olayını yalanladı.

Hayranların heyecanla beklediği bu yarış oyununda ise bazı değişiklikler olacak. Mario Kart TV özelliğinin gelmesiyle oyundaki anlarınızı kaydedip, video olarak Miiverse üzerinden diğer oyuncularla paylaşabileceksiniz. Ayrıca yerel ve online olarak çok oyunculu oynama seçenekleri 12 farklı yarışa kadar arttırılmış durumda. Ne yazık ki hayranlar bu yeni özellikleri test etmek için 30 Mayıs’a kadar bekleyecek.