reklamı kapat

POPÜLER

Nissan GT-R ile Tesla Model X

Nissan GT-R ile yaptığı kazada ikiye bölünen Tesla Model X [Video]

Zaman zaman gündeme gelen şaşırtıcı kazalardan birisi daha gündemde. Bu sefer Nissan GT-R ile yapılan kazada ikiye bölünen Tesla Model X karşımızda.

CBS’in haberine göre bu kaza ABD Florida’da yer alan Hallandale Beach’te meydana gelmiş. Yapılan açıklamaya göre kırmızı ışıkta durmayan ve yüksek hız yapan bir beyaz renkli Nissan GT-R R35, Tesla Model X’e yandan çarparak aracı tam anlamıyla ikiye bölmüş. Gerçekten inanılmaz görünen bu kazaya, çarpmanın şiddetiyle kontrolü kaybeden araçlar yüzünden trafikteki diğer başka otomobiller de karışmış. Bu her zaman göremeyeceğiniz kazanın en ilginç ve sevindirici yanlarından birisi ise hem GT-R hem de Model X sürücülerinin kazayı hafif sıyrıklar ile atlatması. Özellikle Model X’teki sürücünün çok ama çok şanslı olduğu görülüyor. Kaza sonrasında dev SUV Model X kadar Nissan GT-R R35‘in de kullanılmaz hale geldiği görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan GT-R ile Tesla Model X kazası gerçekten korkutucu görünüyor

Bu tarz bir kazadan hasar almadan kurulacak araçlardan birisi Tesla Cybertruck olacak. Çünkü Cybertruck, açıklandığı kadarıyla ultra sert 30x çelik bir gövdeye sahip. Köşeli hatlara sahip bu gövde, direkt olarak sağlamlık odaklanarak hazırlanmış. Bu gövdesi yüzünden çok garip görünen fütüristik araç kısaca hatırlamak adına tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup modelinin en güçlü versiyonu 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabilirken, araçta pil konusunda da üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Aracın açıklanan 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatı bulunuyor. Daha üstteki diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip.