reklamı kapat

POPÜLER

Nissan, otonom sürüş yeteneğine sahip Qashqai için tarih verdi [Video]

Nissan, günümüzde Serena modelinde yer verdiği otonom sürüş teknolojisi ProPilot özelliğine sahip Qashqai için tarih verdi.

Nissan’ın en çok satan modellerinden biri olan Qashqai’nin ikinci jenerasyonunun ilk kez yola çıkmasının üzerinden üç yıl geçti. Nissan, satış rakamlarıyla yüzünü güldüren modeli üzerinde geliştirdiği teknolojilerle bu talep doğrultusunda Qashqai’yi geliştirmeye devam ediyor. Nissan, geleceğin otomobilleri olarak nitelendirilen modellerde yer alan otonom sürüş teknolojisi olan ProPilot’u en geç 2019 yılı itibarıyla Qashqai’de sunmaya hazırlanıyor.

nissanpre2
Birinci aşamada araç dahilinde yer alacak olan entegre radar ve kamera sistemleriyle birlikte otoban sürüşü sırasında aktif olarak kullanılacak olan ProPilot, 2020 yılından itibaren aktif şehir trafiğinde de kullanılabilir duruma gelecek. Sistemin ikinci ve üçüncü versiyonunun ilk jenerasyona göre gerek yazılımsal gerek donanımsal olarak çok daha gelişmiş seviyede olduğunu belirten Nissan mühendisleri, Qashqai’de sunulacak olan bu sistemin ileriki süreçte diğer Nissan modellerinde sunulmasının ilk adımı olarak görüyor. Micra da dahil olmak üzere opsiyonel olarak sunulması planlan ProPilot özelliğinin 2020 yılının ardından çok daha fazla Nissan modelinde görmemiz muhtemel gibi gözüküyor.

VİDEO #1

VİDEO #2