reklamı kapat

POPÜLER

Nothing Phone (1)
Nothing Phone (1)

Nothing Phone (1) ile çekilmiş örnek fotoğraflar paylaşıldı

Arkasında Carl Pei’nin yer aldığı Nothing şirketinden gelen Nothing Phone (1) için bu sefer örnek fotoğraflar ses getirdi.

Eski OnePlus kurucu ortaklarından Carl Pei‘nin şirketi Nothing, çok iyi satış rakamlarına ulaşan ilk donanım ürünü olan kablosuz kulaklık Nothing Ear (1) sonrasında karşımıza Nothing Phone (1) ile çıktı. Tüm detaylarıyla 12 Temmuz tarihinde tanıtılacak telefon, sürekli olarak tasarımı ile dikkat çekiyor ancak teknik olarak da boş bir seçenek değil. Örneğin telefon kamera konusunda da iddialı bir konumda yer alıyor. Arkasında 50 megapiksel geniş açı (Sony IMX766 1/1.56 inç) + 16 megapiksel ultra geniş açı (114 derece) kameraları bir araya getiren telefon, bu kamera sistemiyle resmi olarak firma tarafından burada paylaşılan kaliteli fotoğrafları çekebiliyor.

Daha fazla kamera yerine iki kamera + iyi donanımlar kullanmak istediklerini belirten firma, ana kamerada OIS ve EIS’in bir arada çalıştığını belirtiyor. Yani kamera aynı anda hem optik hem de dijital görüntü sabitleme gerçekleştirebiliyor. Gece modu ve akıllı sahne algılama özellikleriyle geldiği de aktarılan Nothing Phone (1), paylaşılan (Üzerinde düzenleme yapılmamış) resmi fotoğraf örneklerinin istenirse buradan tam boyutlu olarak indirilebileceğini de belirtiyor.

Telefon için başka bilgiler de var. Örneğin cihaz kısa süre önce netleştiği üzere parmak izi sensörünü ekranına entegre ediyor. Aynı zamanda modelin OLED ekranında 120 Hz yenileme hızının sunulduğu da netleşen detaylar arasında bulunuyor. 8 GB + 128 GB için 469,99 euro, 8 GB + 256 GB için 499,99 euro ve 12 GB + 256 GB için 549,99 euro fiyatlar ile satışa sunulacak telefon, gücünü Snapdragon 778G+ işlemciden alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

6,55 inç boyutunda ekran taşıyan Phone (1), daha önce verilen resmi bilgilere göre geri dönüştürülmüş alüminyum gövde üzerine kuruluyor ve 45W hızlı şarj sunuyor. Bünyesinde 4.500 mAh pil yer alan Nothing Phone (1) akıllı telefon modeli, Nothing OS üzerine kuruluyor. Firmanın Android 12 temelli arayüz yapısı olan Nothing OS, aktarıldığı kadarıyla telefon özelinde üç yıl boyunca ana sürüm, dört yıl boyunca da güvenlik güncellemesi alacak. Model maalesef resmi olarak Türkiye’de satılmayacak.

Nothing Phone (1) yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi