reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

USB_Killer

Okul bilgisayarlarını çökerten öğrenciye büyük ceza

ABD’deki bir üniversite öğrencisi okul bilgisayarını USB Killer ile hackleyerek çok büyük bir hasar verdi. 27 yaşındaki Vishwanath Akuthota isimli öğrencinin bu olayda St. Rose kolejindeki 66 bilgisayarı çökerttiği belirtiliyor.

Advertisement

USB Killer (katil USB) ile bu olayı gerçekleştiren öğrenci, 14 Şubat 2019’da işlediği suçu kabul etti. Akuthota’nın 10 yıla kadar hapisle yargılanacağı ve çıktıktan sonra 3 yıla kadar gözetim altında tutulacağı belirtiliyor. Albany Polisi ve FBI tarafından takip edilen olayda öğrencinin yaklaşık 60 bin dolarlık ceza bedelini ödemeyi kabul ettiğini belirtelim.

USB Killer, bağlı olduğu cihaza yüksek voltaj dalgalanmaları gönderen ve donanım bileşenlerine zarar verebilecek tehditlerde bulunan USB flaş sürücü olarak görünen bir cihazdır. Cihaz, güç dalgalanmalarından ve elektrostatik boşalmalardan korunmak için bileşenleri test etmek için tasarlanmış durumda.USB girişi üzerinden 220 voltluk elektriği çeken USB Killer, bilgisayarın donanımı tamamen kullanılamaz hale getirebiliyor.Bilgisayara donanımsal olarak zarar veren USB Killer’ın çok tehlikeli bir cihaz olduğunu söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ceza nasıl sonuçlanacak?

Akuthota, Amerika Birleşik Devletleri’nde öğrenci vizesiyle ikamet eden bir Hindistan vatandaşıdır. 22 Şubat 2019’da Kuzey Carolina’da tutuklandığından beri gözaltında tutulan Akuthota’nın para cezasını ödedikten sonra serbest kalması bekleniyor.

İlginizi çekebilir