reklamı kapat

POPÜLER

Olimpiyat meşalesi için resmi Twitter hesabı açıldı

Twitter’da – klavyenin başında insan olsa da – hayvanların, oyuncakların, karikatür karakterlerinin, hatta statların bile Twitter hesapları var. Bu ilginç hesaplara son olarak olimpiyat meşalesi de katıldı. Hem de Twitter tarafından onaylı bir resmi hesap olarak.

Bu yıl Rio’da düzenlecek olan 2016 Olimpiyat Oyunları için artık geri sayım başladı. Olimpiyatların sembolü olan Olimpiyat meşalesi de dün itibarıyla Yunanistan’da yakıldı ve 5 Ağustos’a kadar Rio’ya ulaştırılmak üzere ilk meşale taşıyıcısına teslim edildi. Ve tüm bunlar gazete ve televizyon haberleriyle sınırlı olmaktan çıkıp artık sosyal medyaya da yansıdı. Twitter’da @OlympicFlame adıyla açılan hesap, olimpiyat meşalesinin tüm yolculuğu boyunca aktif olmaya devam edecek.


Olimpiyat meşalesinin ilk tweet’i ise şöyle oldu: “Karanlıklar içinde geçen yıllardan sonra ışığı yeniden görmek için sabırsızlanıyorum. Geri dönmenin zamanı geldi.” Olimpiyat meşalesi 20 bin kilometrelik yolculuğu boyunca toplamda 12 bin meşale taşıyıcısının elinden geçecek. Ve bu esnada Twitter hesabından fotoğraf ve video paylaşmayı da ihmal etmeyecek.